איך לבצע חימום תת רצפתי לפרקט הבית

לרצפת הבית השפעה משמעותית על המראה והאווירה בחלל ושילוב מנצח הוא בין חימום תת רצפתי לפרקט. החימום מאפשר ליהנות מחום בחלל במשך העונה הקרה והפרקט כשלעצמו מוסיף נופך אלגנטי ויוקרתי לסביבת המגורים.
הפרקט מספק מדרך נעים למגע וכיום אפשר לבחור טקסטורה וגוון לפי החזון והסגנון העיצובי המבוקשים וליהנות מעמידות ארוכת טווח, פשטות תחזוקה ומראה נפלא.

מדוע לחמם את הפרקט מלמטה?
חימום תת רצפתי מביא עמו יתרונות רבים: ראשית, חיסכון אנרגטי בהוצאות החימום. שנית, הוא מהווה פתרון ידידותי לסביבה. לאלה אפשר להוסיף יתרונות משמעותיים נוספים דוגמת חימום אחיד ברחבי החדר וחום שנובע מהרצפה מחמם היטב.
כמו כן, מדובר בפתרון חימום שאינו נראה בשטח, כך שהוא חוסך מקום ומאפשר לשמור על האסתטיקה של החלל ולהראות גם את רצפת הפרקט היפה כפי שהיא מבלי אובייקטים שמפריעים בדרך.
בנוסף, מדובר בחימום שקט שאינו גורם רעשים ועשוי להפריע למנוחת החיים או לשינה והפצת החום, בניגוד לפתרונות חימום אחרים, אינה מייבשת אלא מאוד נעימה.
לכן, היא גם פרקטית להפעלה לאורך זמן. היא לא תשרוט את הפרקט כמו שמדובר בגרירה או בהעברת פתרונות אחרים וכיום הקדמה מאפשרת גם לשלוט בצורה מדויקת באזור המחומם לפי דרישה, כולל באמצעות שימוש באפליקציות חימום חכמות ומתקדמות.
כמו כן, בשיטת חימום מסוג זה אין סכנת כוויה או התלקחות ולכן היא אופציה בטוחה.
עץ מהווה את הבחירה האולטימטיבית לחימום תת רצפתי, כיוון שהוא מחמם באופן טבעי ומספק תפוקת חום גבוהה במיוחד יותר מאריחים מחומרים שונים ולכן הוא רק מעצים ומגביר את העברת החום.

כיצד לחמם את הרצפה?
לפני שבחרתם את דרך החימום, כדאי שתדעו שקיימות שלוש דרכים מרכזיים לבצע חימום תת רצפתי לפרקט הבית: חימום על בסיס מים, חימום תת רצפתי חשמלי וחימום על גז. האופציה המועדפת על רבים היא אופציית המים  – כאשר צינורות מים נפרשים מתחת לפרקט וגופי חימום מחממים את המים וכך נוצר החום שמוקרן מהרצפה.
אלטרנטיבה זו נחשבת לחסכונית במיוחד בצריכת אנרגיה במיוחד כאשר משולבים בקרי טמפרטורה מתקדמים ומשאבת חום שעברה בדיקות קפדניות ועומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובתקנים המחמירים.

מה יש לדעת בהשפעת החימום על הפרקט?
ההתקנה דורשת הפיכת הרצפה ולכן, כדאי לבצע אותה בשלב בניית הבית או השיפוץ, לפני הוספת והתקנת הפרקט. כמו כן, כדאי לפנות למומחים על מנת להטמיע את המערכת בדרך היעילה ביותר שלא תפגע בריצוף. כך למשל, יש לבחון מהו העובי המומלץ כי בעת התקנת חימום מתחת לרצפה לא כדאי לבחור בפרקט עבה יתר על המידה על מנת לאפשר לחום לעבור בצורה אופטימאלית מבעד לריצוף. בנוסף, יש להתייעץ עם המקצוענים בתחום האם לבחור בשיטה הצפה או בהדבקת העץ, כשלרוב הדבקה תייעל יותר את העברת החום והשיטה הצפה עשויה ליצור כיסוי אוויר שיפגעו או יפחיתו את יעילות החימום.

חשוב מאוד לבצע את ההתקנה מקצועית ככל שניתן, על מנת שהמערכת לא תפגע בעץ, תכווץ או תעוות אותו וגם לדאוג שהטמפרטורה לא תהיה גבוהה מדי במינימום תנודות קיצוניות של הטמפרטורה על מנת להימנע מהשפעה שלילית על העץ. יש לוודא שהבידוד איכותי ללא נזילות או זליגת מים וללא חשש מפני היווצרותה של קורוזיה על אחת כמה וכמה בכל הנוגע לרצפה מעץ טבעי.

חשבו על פתרון החימום האולטימטיבי עבורכם לפני שבחרתם והתקנתם את רצפת העץ וכך תיהנו משני העולמות בחלל אחד: חמימות אסתטית ופרקטית לאורך זמן.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן