איך לעצב דירות יוקרה? כל הטיפים

יש דירות, ויש דירות יוקרה. לא פעם ההבדל בין המעמד "הרגיל" לזה היוקרתי נעוץ בעיצוב הפנים של הדירה. עיצוב נכון מוסיף המון ויכול לשדרג כל דירה סבירה לבית יוקרתי ואיכותי כשכובש את עינם וליבם של כל המבקרים בו, וכמובן מהווה עונג לגרים בו. בכתבה הבאה ניתן את כל הטיפים הראשונים לעיצוב דירות יוקרה.

 

תנו לריצוף לעשות את שלו

כשחושבים על דירות יוקרה, לרוב עולה תמונה של ריהוט יוקרתי ונחשק שאין בכל בית, כמו למשל ספת עור איכותית או פסנתר כנף. אבל למעשה, לא פחות חשוב מהאבזור והריהוט הוא מה שנמצא מתחתיו, כלומר הרצפה. ריצוף יוקרתי ומוצלח כמו למשל פרקט מקרין את איכויותיו על כל חלל הבית. לכן מוטב להשקיע בהתקנת פרקט לבית את הסכום הנדרש, ואולי אף לקצץ במקומות אחרים לטובתו. אם בכל זאת התקציב שייעדתם עבור פרקטים מוגבל, מוטב להשקיע בחדרים הציבוריים הגדולים ולהניח פרקט במטבח או פרקט בסלון למשל.

 

תורת המיקום

נרצה או לא נרצה, למקום בו מונח הבית יש חשיבות לא פחותה מהנראות שלו, לפחות בכל הקשור ליוקרה. דירת פנטהאוז תמיד תיחשב כשווה יותר מדירה באמצע הבניין, גם אם האחרונה מעוצבת לעילא ולעילא. לכן אחד הטיפים החשובים בחשיבה היוקרתית הוא לבחור נכון את מקום הדירה. וילות יוקרה, דירות פנטהאוז, ובתים באזורים גיאוגרפיים נחשקים ישר ימצבו את הבית שלכם כבית ששווה משהו, עוד לפני שהכנסתם לתמונה מעצב פנים ואדריכל.

 

כשאנשי המקצוע מבצעים את עבודתם.

לכל אחד מאיתנו יש טעם אסתטי מסוים, ולכן לפעמים עולה זלזול במעמדו של מעצב הפנים, מבחינת "מה הוא יודע שאני לא". אבל למעשה, מעצב פנים מקצועי יכול לשדרג כל דירה כמה רמות למעלה ולחשוב על טריקים קטנים וגדולים שיהפכו אותה לפנינה של ממש. בעיקר כאשר מדברים על עיצוב דירות יוקרה, חשוב מאוד להשקיע באנשי מקצוע איכותיים ואמינים, עם רזומה מתאים לעבודה. דעה מקצועית היא עניין חשוב כמעט בכל תחום בחיים, ועל אחת כמה וכמה בעיצוב יוקרתי ומושקע.

 

לפרק את החלל

כשאנו חושבים על דירות יוקרה, אף אחד לא מדמיין לעצמו בראש כוך קטן וצפוף. ואכן, המרחב משחק תפקיד חשוב מאין כמותו ביוקרתיות הדירה. דירה מרווחת בעלת חללים גדולים תיתפס על ידינו כשווה ומוצלחת יותר, לעומת דירה שבנויה בדוחק ובצפיפות. לכן אחד הטיפים המרכזיים בדרך היוקרתית הוא פשוט לשבור. חלל גדול אחד מומלץ על פני שני חללים קטנים יותר וכך הלאה (כמובן שעם גבול מסוים, בכל זאת אנחנו צריכים קירות). לכן כדאי לחשוב פעמיים על כל קיר הנמצא בדירה ולהבין האם הוא באמת נחוץ או שמא הוא מכשול בדרך לעיצוב הנכון והאיכותי לדירה? לא כל הקירות שווים, ובטח שיש קירות ששווים יותר.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן