איך פרקטים עוזרים להעלות את ערך הדירה?

אתם מתכננים להחליף את הרצפות בבית? אם כן, אולי אתם תוהים, ׳האם ריצוף פרקט יכול להעלות את ערך הנכס שלי?׳ שאלה זו כרוכה בדרך כלל בתשובה לשאלה ׳מה יהיה ההחזר על ההשקעה?׳. 

אם אתם תוהים איזה ריצוף ימשוך קונים פוטנציאליים ויעלה את ערך הבית, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים בתחום הנדל״ן. אלה יכולים לעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות הנוגעות לבחירת הריצוף, בין אם זה ריצוף בפרקט או בכל חומר ריצוף אחר.

האם רצפת פרקט מעלה את ערך הבית?

אין נתונים רבים על המתאם בין ערך הבית לרצפות פרקט, אבל הנתונים הזמינים מצביעים על אפשרות של עלייה בשיעור של עד 2.5% בערך הבית. יש קונים שפוערים עיניים כשהם רואים בית מרוצף בפרקט, אבל יש שכונות מסוימות שבהן זה הפך לנורמה. אז אם אתם האחרונים בשכונה שלכם שעדיין לא שיפצו את הרצפות, עשו זאת לפני שאתם מוכרים את הבית.

אחרי הכול, אתם לא רוצים שהערך הנתפס של הנכס שלכם ירד כאשר הקונה יבחין שההבדל היחיד בין הבית שלכם לבית של השכן במורד הרחוב שהעמיד את ביתו למכירה, הוא רצפות הפרקט. זה יכול להשפיע באופן משמעותי על הסכום שהקונה יהיה מוכן לשלם לכם.

כיצד משפיעה איכות הרצפה על ערכו של הבית שלכם?

הוספת פרקט לבית, היא כשלעצמה לא תשפיע על ערך הבית שלכם. מה שכן ישפיע הוא העיצוב וסוג הפרקט כמו גם השיפוצים שתעשו בשאר חלקי הבית. 

לקבלת מידע על פרויקט פי גלילות >> 

עיצוב

הדפוס והכיוון של לוחות העץ ברצפת הפרקט יכולים להוסיף או לגרוע מהמראה המושך של הרצפה. לפעמים, לוחות המעוצבים בדוגמת אדרה יכולים להיתפס כמיושנים במקצת. באופן דומה, אם כל הלוחות פונים לכיוון אחד, זה עלול לגרום לתחושה של חדר מהודק מדי, וגם זה יכול להיות בעיה. לכן חשוב לבחור בעיצוב פרקט שיהווה השלמה נפלאה לסגנון הבית שלכם.

להשקיע במטבח או בחדר האמבטיה

לפני שאתם מתחילים להתקין רצפת פרקט בכול חדרי הבית, שקלו לעשות זאת רק במטבח או בחדר האמבטיה. אלה שני חדרי הבית שבכוחם להוסיף את הערך הגבוה ביותר לנכס. שום ריצוף לא יוכל להאפיל על מטבח או חדר רחצה משופצים היטב. 

כדי לקבל את התמורה הגדולה ביותר על כספכם תוכלו להוסיף קצת צבע, להחליף את משטחי העבודה והמכשירים, ולשפץ את המקלחון או האמבטיה. לאחר מכן תוכלו להחליט אם התקציב מאפשר להוסיף רצפת פרקט גם בסלון או בפינת האוכל שלכם. מכאן ואילך, ערך הבית יכול רק לעלות.

האם פרקט מהונדס יכול להעלות את ערך הבית?

עץ קשיח מהונדס מורכב מפורניר עץ אמיתי ומודבק לשכבות גיבוי של עץ זול יותר כדי להפחית עלויות. עם זאת, פרקט מעץ מהונדס יכול להיות עמיד יותר מאשר עץ טבעי. את הפרקט העשוי מעץ מהונדס ניתן גם לשייף פעם או פעמיים וליישם גימור מחדש, כך שזו עשויה להיות בחירה טובה להחזר מהיר יותר עבור ההשקעה שלכם. 

מאמר זה נכתב בשיתוף אתר >> https://www.refaelgrp.co.il/ 

התגובות סגורות

דילוג לתוכן