כיצד מתאימים ריצוף לחלל הבית?

ריצוף נכון ומתאים בחלל הבית הוא זה שמקנה את טון העיצוב בבית, את המראה הנקי והנעים, והוא זה שגם באמצעותו ניתן ליהנות מניקיון ושהות נעימה בחלל הבית.

עם זאת ישנן מקרים שבהם יש לבצע פוליש לרצפות, כאשר פוליש לרצפה מקנה את התחושה הנקייה והמבריקה לרצפות, תוך שחברת פוליש טובה תוכל לבצע גם שיפוץ לרצפות שיש עליהן כתמים, גם תיקון מרצפות, והנחת פוליש מתאים להרגשה חדשה.

אבל מלבד חידוש הרצפות על ידי פוליש – איך ניתן להחליף מרצפות ולבחור ריצוף מתאים לחלל הבית שלכם? כמה טיפים מעולים בהמשך!

בחירה לפי עיצוב– כאשר אתם בוחרים מרצפות לבית, חשוב כי תשימו בתחילה את הדגש על סגנון העיצוב והקונספט הראשי שמלווה את עיצוב הבית שלכם. ריצוף הבית באמצעות פרקט למשל, יכול להתאים למגוון סגנונות עיצוב כמו למשל סגנון כפרי, סגנון מודרני (וזאת על ידי פרקט בהיר או לבן) תוך שאת הפרקט ואת החומרים ממנו הוא מיוצר ניתן להתאים לתקציב שלכם.

בנוסף חשוב לדעת כי ישנם סגנונות שונים של פרקט, כאשר כל סגנון מביא עמו עולם שלם וייחודי לחלל הבית שלכם.

בחירת מרצפות פונקציונליות– בחרו מרצפות פונקציונאליות שמתאימות גם לסגנון החיים שלכם. אם למשל אתם מתגוררים בבית שבו יש ילדים, חשוב לבחור מרצפות עמידות כנגד שריטות, כמו למשל מרצפות שיש או קרמיקה. עם זאת ישנן כיום פרקטים עמידים במיוחד נגד שריטות, כך שאם עיצוב הבית שלכם כולל חזון שבו רצפת פרקט: ישנה דרך להגשים את החזון.

עמידות ותחזוקה  – בבחירת ריצוף לחלל הבית חשוב לקחת בחשבון את הצורך בתחזוקה של הרצפות ואת היכולת להתאים את הריצוף לאורח החיים שלכם. רצפת פרקט למשל היא כזאת שנחשבת קלה יותר לניקוי בעיקר בשל כך שפרקט מנקים באמצעות שואב אבק וחומרים ייעודים אותם מניחים על מטלית לחה. לעומת זאת, ריצוף קרמיקה הוא כזה שדורש שפכית מים בכל רחבי הריצוף, כמו גם ריצוף שיש שדורש ניקיון יסודי.

אז במה כדאי לבחור?

כאשר אתם בוחרים ריצוף לבית שלכם, חשוב שתבינו כיצד אתם משלבים את הריצוף של הבית עם הריהוט שלכם בצורה הרמונית. שימו לב לכי אתם עומדים בתקציב שלכם, בימיםהדרושים להנחת הריצוף, ובקלות ההרכבה או הבנייה של המרצפות בבית, תוך שאתם מבצעים התאמה של המרצפות ליכולות שלכם לשמור על ניקיונן, בין אם באמצעות תחזוקה ופוליש למרצפות, לבין אם מדובר בתחזוקה שנתית של ריצוף  פרקט.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן