כיצד נשמור על פרקטים לאורך שנים?

כיצד נשמור על פרקטים לאורך שנים?

בבואנו להתקין פרקטים בבית שלנו, אנחנו כמובן שמחים מאד על הריצוף המעולה והאיכותי שמצאנו. באופן עקרוני, הפרקט נחשב שליטת ריצוף שעלותה נמוכה, אך יש בכך אולי סיכון מסוים, שכן אם לא שומרים היטב על הפרקט - הוא עלול להישחק ועם הזמן הוא יהיה פחות יעיל, ואף לסבול משריטות וחבלות שונות ביתר שאת. חשוב מאד להירגע ולהבין, שכל עוד מקפידים על כמה כללי תחזוקה, אין סיבה שהפרקטים שהתקנתם בבית לא יישארו לאורך שנים. לצד זאת, כדאי תמיד גם לבחור בפרקטים איכותיים יותר, שקל יותר לתחזק.

אז מהם כללי התחזוקה?

  • ניקיון קבוע - כמו כל משטח, גם פרקטים כדאי לנקות באופן קבוע - והדבר אף שומר עליהם תקינים יותר לאורך זמן, ומונע הצטברות של כתמים. קל מאד לתחזק את הפרקטים מבחינה זו, ומספיק לטאטא או לשאוב אבק, ולהשתמש במטלית לחה (לא במים). הדבר מבטיח לכם פרקט איכותי יותר לאורך זמן.
  • הצללה מתאימה - טיפ חשוב לשמירה על פרקטים מעץ טבעי, הוא למנוע חשיפה מוגזמת לשמש. חשיפה מוגזמת לשמש עלולה לגרום דהייה לעץ. על כן, כדאי להתקין וילון מתאים שיאפשר הצללה בחודשי הקיץ, וכך ישמור על הפרקט.
  • לא להזיז רהיטים - אחת הבעיות שאנשים לא מבינים, היא עד כמה גרירה של רהיטים עלולה להרוס פרקטים. מעבר לכך שזה גם לא טוב לרהיט עצמו ולא נעים לשכנים מלמטה - זה גם שורט מאד את הפרקט. לכן, אם צריך להזיז רהיט - פשוט להרים קצת למעלה, והפרקט יישאר תקין.

ואפשר לשמור בקלות

כמובן שאם תרכשו פרקט איכותי מראש, יהיה גם נוח מאד לשמור על התחזוקה שלו באופן קבוע. שימו לב שלטווח הארוך, הפרקטים הטבעיים הם מעולים ונוחים, ולטווח של עד כעשור בממוצע, פרקט הלמינציה יהיה פתרון נוח יותר.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן