כל מה שחשוב לדעת על שטיחים בהתאם לפרקט

הרצון להעניק מראה יוקרתי וחמים גם יחד לבית שלנו הוא גדול, וכולנו רוצים להרגיש נפלא בחלל ביתנו. שטיח יכול להעניק את התחושה הזאת, אבל בעלי פרקט רבים לא יודעים האם עליהם לערבב בין שני העולמות ואיך השטיח יכול להיטיב עם הפרקט. שטיח איכותי מעניק מראה איכותי וחמים ויכול לעבוד ללא ספק על פרקט, זאת בהתאם לאריגה ולניקיון של השטיח. במאמר זה נסביר לכם את כל מה שחשוב לדעת על שטיחים בהתאם לפרקט.

מה תפקידו של השטיח?

לשטיח יש תפקיד עיצובי. הוא מוסיף לחלל אופי ונראות מיוחדת, הוא מרכך את החלל ומאפשר לייצר הרמוניה מושלמת בין רהיטים שונים שלא תמיד מתחברים אחד לשני. ההבדלים של השטיחים באים לידי ביטוי בדרכים שונות. בין היתר ברמת הצפיפות שלעיתים גבוהה או נמוכה יותר, והדוגמאות הנראות לעין יוצרות את ההוויה בחדר. שטיחים לסלון הם שונים בעיצובם משטיחים אחרים. פרקטים ובפרט פרקטים מעוצבים יכולים להתאים את עצמם לשטיחים מעוצבים עם דוגמאות והדפסים. שטיחים לחדר ילדים יכולים גם בנוסף להיות בצבעים מיוחדים.

שטיח בהתאם לחלל

לעיתים יש לנו רצון בלתי נשלט שגורם לנו לרכוש פריטים עיצוביים רבים עוד לפני שהחלטנו מה התועלת שלהם או איפה הם ימוקמו בחלל. ברכישת שטיחים זאת בהחלט לא ההמלצה. לפני הרכישה יש לוודא איפה בחלל אתם מעוניינים להציב את השטיח ורק לאחר מכן לבחור אותו. שימו לב למדוד את השטח בצורה מאוד מדויקת מפני ששטיחים, בייחוד שטיחים מודרניים יכולים להיות בלתי ניתנים לשינוי ולחיתוך מחדש.

שטיח בהתאם לתחושה הרצויה

הבית שלנו הוא המקום שאנחנו מרגישים בו הכי בנוח. היינו רוצים שהשטיח יתאים לתחושה שאנחנו רוצים להרגיש תחת רגלינו. יש כאלה שאוהבים מרקמים מסוימים ויש כאלה שלא יכולים לחוש תחת כפות רגליהם פרוות למיניהם. בחללים שאנחנו מבלים בתוכם יותר, רצוי לבחור שטיח שיהיה נעים ושאנחנו אוהבים. שימו לב שהצפיפות לא תהיה גבוהה ולא תפגע בפרקט. במידה ומדובר בחדר שאתם לא עומדים או הולכים בו הרבה, כמו חדר שינה, השטיח יכול להיות כבד במידה ותרצו. שימו לב שכל סוג שטיח דורש תחזוקה שוטפת אחרת על מנת לא לפגוע באיכות של הפרקט.

בחירה נכונה

בחירה נכונה של שטיחים אונליין במחירים חסרי תקדים המתאים לפרקט יגרום לכם ליהנות מאסתטיקה בביתכם השלו. בחירה בשטיח תאפשר עבורכם תחושה נוחה והאפשרויות הן אינסופיות. שטיחים אתניים ורקומים אף יכולים להוסיף ייחודיות לפרקט ולחלל הבית. מראה אותנטי וצבעוני מוסיף לא רק לאופי הבית אלא גם לתחושה הנעימה והמחממת הקיימת בכל חדר עם שטיח אותנטי. במקרה ואתם אנשי חורף, רצוי לבחור בשטיח פרוותי נעים שיכול ליצור מראה רגוע ונעים. זכרו, שטיח, בין אם על פרקט ובין אם לא, יוצר קשר וחיבור בין האלמנטים השונים בבית.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן