למה דווקא פרקט?

הולכים על בטוח

הבית שלנו הוא המבצר הפרטי שלנו. לא חשוב כמה נאהב לטוס לחופשות, להתארח בבתי מלון מפוארים או לקפוץ לסוף שבוע קצר בוילה מפנקת – כולנו לבסוף תמימי דעים שאין ולא יהיה כמו הבית. מה הופך את הבית שלנו למקום שבו אנחנו הכי אוהבים להיות ואליו הכי אוהבים לחזור? נדמה שהתשובה לכך טמונה בעובדה כי הבית מהווה עבורנו חממה שאליה תמיד טוב לחזור. מאחר והבית הוא המקום בו אנחנו הכי אוהבים להיות אנחנו משקיעים בו גם מבחינת פרקטיקה וגם מבחינת נראות על מנת להנות מהשהייה בו אפילו יותר.

בית שתמיד נאהב

אנשים רבים מחליטים בשלב מסוים להעתיק את החיים שלהם מהעיר אל מקום שקט וביתי כמו המושב. אם פעם העיר הייתה העדפתם הראשונה של הזוגות הצעירים, נדמה שכעת המגמה היא בדיוק ההפך ומושבים רבים קולטים בחלקי ההרחבות שלהם משפחות צעירות רבות. לרוב במושבים מדובר בשטחים חדשים שנוספו ועל כן מדובר בבתים חדשים אשר טרם רוהטו או עוצבו וכך כל מלאכת העיצוב ויציקת האופי לבית נתונה בידי בני הזוג, דבר אשר מקל עליהם ומאפשר להם להפוך את הבית לבית שלהם.

נראות משודרגת

אם ישנו חלק בבית אשר צריך להעניק לו תשומת לב מרבית הוא הרצפות. הרצפות הן תפאורה אשר קשה להתעלם ממנה מהסיבה הפשוטה שהיא מאירה את התקרה, תורמת למראה קר או חם ומקרינה את השפעותייה על כל חלק וחלק בבית. כשם שפעם העיר הייתה משאלת לבם של הזוגות הצעירים, כך גם הרצפות הסטנדרטיות היו פעם הבחירה ראשונה, אך אינם עוד. כיום יותר ויותר בתים מחליפים את הרצפות בביתם לרצפת פרקט ולא בכדי.

בתים במושבים אשר מתפארים בבתים צמודי קרקע מבצעים כמעט באופן טבעי את הבחירה בפרקט. נדמה שהבחירה היא כמעט טבעית מאחר והנראות המתקבלת מרצפת הפרקט יוצרת אווירה כפרית-ביתית וחמימה אשר לא משאירה מקום לבחירות אחרות. רצפת הפרקט, מעבר לנראות יוצאת הדופן שלה אשר משדרגת את כל המראה של בית במושב, גם יעילה בניקיון שכן מדובר במקשה אחת ולא ברצפות בודדות אשר לכלוך יכול להתנקז אליהן.

יתרון בולט בחורף

אם היתרונות הנעוצים במראה המרשים ובניקיון הקל יחסית לא הספיקו, הרי שגם בעונת החורף נרשם לטובת הפרקט יתרון משמעותי: כולנו מכירים את התחושה הלא נעימה של רצפות קרות מאד בעונת החורף בעת ששורר מזג אוויר קר, אך רצפת הפרקט אינה קרה כשם שהרצפות האחרות קרות וזו מאפשרת הליכה נעימה ברחבי הבית.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן