מה חשוב לעשות כאשר מזהים נזילה מתחת לפרקט

מאמר זה יעסוק בדרכים ושיטות לזהות נזילות מתחת לרצפת הפרקט, והוא רלוונטי במיוחד עבור מי שמותקן אצלו פרקט אמיתי, למינציה ואפילו רצפת PVC. הנה כמה דגשים שאולי לא חשבתם עליהם, דרכים לאתר נזילות, לייבש אותן ומה שבין לבין.

חשוב מאוד לפעול במהירות כאשר אתם חושדים שיש נזילה בנכס או מתחת לפרקט. אתם יכולים למנוע נזק של החפצים והרכוש שלכם על ידי גילוי הנזילה בהקדם האפשרי. השלב הראשון הוא למצוא את מיקום הנזילה ולסמן אותה. לאחר מכן יהיה חשוב לדבר עם חברת איתור נזילות מים שעובדת עם מצלמות תרמיות לאיתור דליפות. בואו נבין במה בדיוק מדובר.

מה היא מצלמה תרמית לאיור נזילות מים?

מצלמות תרמיות משמשות לאיתור נזילות מים ברמת דיוק גבוהה. מכשירים אלה קיימים כבר זמן מה ושימשו בתעשיות שונות כמו ייצור, נפט וגז, בנייה ותעופה. עקרון העבודה מאחורי מצלמה תרמית הוא, שאנרגיית חום נפלטת מעצם או מתהליך עקב הפרש הטמפרטורה בין העצמים.

האנרגיה הנפלטת הזו נקלטת על ידי החיישן במצלמה אשר ממיר אותה לתמונות דיגיטליות לצורך ניתוח. בדרך זו ניתן להשתמש במצלמות תרמיות למטרת איתור נזילות מים, שכן הן פולטות אנרגיית חום כמו גם אנרגיית אור כאשר הן פוגעות במשטח חם. וככה גם רלוונטי לגבי איתור דליפות מים מתחת לפרקט.

איתור נזילת מים מתחת לפרקט – מה לעשות?

ישנם סוגים רבים ושונים של ריצוף פרקט שניתן להשתמש בהם בבית. סוגים אלה נעים מעץ קשה ועד אריחי קרמיקה, ביניהם יש PVC, רצפות למינציה, דמוי פרקט ועוד. חשוב לדעת איזה סוג יש לכם לפני שמנסים לתקן את הנזילה מתחת לרצפה.

כאשר אתם מרגישים כתם לחות על הרצפה שלכם, אל תהססו לחקור, במיוחד אם מדובר במקום שנשאר רטוב לזמן מה. גלו מהיכן מגיעים המים, ונסו להבין אם הנזילה מגיעה מתחת לפרקט או לא. אם כן, אז הניחו כמה מגבות מעל הפרקט או סוג אחר של חומר שסופג כל לחות. לאחר מכן, התקשרו לאינסטלטור או לחברת איתור נזילות מים שעובדת עם מצלמות תרמיות. ודבר נוסף שחשוב לזכור הוא, שלעיתים קרובות יהיה צורך לבצע גם ייבוש תת רצפתי.

לשם מה ומתי מבצעים ייבוש תת רצפתי?

ייבוש תת רצפתי הוא תהליך של ייבוש אזורים רטובים של הרצפה. בעיקרון, בד"כ ישנה שכבה אטומה למים על תת הריצוף, המשמשת כמחסום עמיד למים בין הקרקע לאזור הרטוב. אבל אם השכבה הזו לא ביצעה את תפקידה, או שמא הייתה נזילה חמורה מאוד, ניתן לבצע ייבוש תת רצפת. זאת, יהיה ניתן לבצע רק לאחר איתור נזילות והתיקון שלהן. כמו כן, חשוב לזכור שלא כל סוגי הריצוף אכן מאפשרים את התהליך של ייבוש תת רצפתי.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן