מה עדיף פרקט או ריצוף

עד לפני כמה שנים ברוב הדירות החדשות הותקנו אריחי קרמיקה או מרצפות, אך בשנים האחרונות מתחזקת המגמה של התקנת פרקטים, עקב היתרונות הרבים שלהם.

מה עדיף פרקט או ריצוף

מרבית רוכשי הדירות החדשות או אלו שמבצעים שיפוצים מאסיביים בביתם, מעדיפים להתקין לוחות פרקט. יש לקוחות שיחפו את חדרי הילדים, חדר השינה וחדר העבודה ואחרים שיתקינו את לוחות העץ בכל הבית.

הקלות של התקנת הפרקטים

פרויקט הכולל הדבקה של מרצפות בבית על מרצפות קיימות או לחלופין על משטח בטון מוחלק הוא הליך ארוך שלוקח ימים רבים וזאת בהתאם לגודלו של הבית. מעבר לכך פרויקט מסוג זה יוצר אבק ולכלוך רב. הנחת הריצוף היא עבודה מאד מדויקת ואנשים שאינם מקצועיים עלולים לבצע עבודה בעייתית הכוללת משטח שהוא לא ישר ומריחת רובה לא תקנית או לא במלוא השטח.

לעומת זאת כשמדובר בלוחות פרקט, ההתקנה היא מהירה מאד, בכמה שעות אפשר להתקין פרקט בכמה חדרים או בסלון גדול וכל זאת כמעט ללא לכלוך. את הפרקטים אפשר להניח על בטון מוחלק או על רצפה קיימת. אפשרות נוספת היא להזמין משטחי חימום המותקנים מעל המשטח הקיים ורק מעליו מתקינים את הפרקטים. בימי החורף אפשר להפעיל את מערך החימום וליהנות מחום שמופץ בכל החדרים שבהם הותקנה המערכת הזו.

איכותם של לוחות הפרקט

הפרקטים המיובאים לישראל ובמיוחד אלו של חברת קוויק סטפ הבלגית, הם באיכות מעולה ויוצאת דופן. הם מחזיקים מעמד שנים רבות ללא כל שינוי בצבעיהם או באיתנותם.

המגוון הרחב של הפרקטים, הן הטבעיים והן אלו שבאופציית הלמינציה פתחו בפני הקהל קשת רחבה מאד של אפשרויות לחיפוי הרצפה.

משטחי הפולימרים החדשים, הם אפשרות מצוינת לחיפוי נוח מאד במטבח ובחדרי הרחצה, בהתאמה לעיצובם של החללים.

התחזוקה השוטפת של הבית

בבית שקיימים בו מרצפות, יש לנקות את המרצפות לעיתים תכופות כי הן סופגות לכלוך, חול ואבק. הניקיון מתבצע על ידי כמות של מים וחומרי ניקוי ייעודיים ואורכת זמן רב לאור סדר הפעולות שכולל הרטבת המרצפות בכמות גדולה של מים, גריפה של המים וייבוש כל החלל באמצעות מטלית יבשה.

לעומת זאת כשקיימים לוחות פרקט, שואבים את השטח באמצעות שואב אבק. לאחר מכן מרטיבים מטלית במעט מים, מוסיפים חומר ניקוי ומנקים היטב את לוחות העץ. בתום פעולה זו אפשר לייבש את הרצפה וליהנות שוב מהשהייה בחדר.

נוחות בחיי היום יום

בדירות למכירה בחדרה אפשר ליהנות מהפרקטים שהותקנו במקצתן, לאור העובדה שנעים מאד לשבת על משטחי העץ. מי שמוכר את דירתו כדי לעבור לדירה גדולה יותר או כי הוא משנה סביבת מגורים, קיימת סבירות גבוהה שגם בדירה החדשה הוא יתקין פרקטים כדי ליהנות מהם בחיי היום יום.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן