פרקט לדירה עם כלב

משפחות שנהנות מהעובדה שיש בביתם כלב, מתלבטות בעת תכנון ביתם החדש או המחודש, אם להזמין אריחי קרמיקה לרצפה, או לחלופין להתקין פרקט. יש יתרונות רבים לפרקטים ולכן אפשר לראות את המגמה המשמעותית של התקנת לוחות פרקט בחדרים או בכל רחבי הבית בבתים רבים. עם זאת כאשר יש כלב קיים חשש שהוא ישרוט את משטחי העץ או יפגום בנראותם. לכן בעלי הנכס מתייעצים הן עם מעצב הפנים והן עם אנשי המכירות כדי לקבל החלטה נכונה ומושכלת. הפתרון הוא לרכוש סטריפים של פרקטים שהם סינתטיים כמו למינציה. ההרכבה של הלוחות האלו אשר בנויות משלוש שכבות ומדבקה בחלק העליון מסוגלים למנוע פעולות כמו שריטות ופגיעות אחרות על ידי הכלב ולכן אפשר להיות רגועים שהפרקט ייראה במיטבו גם לאחר כמה שנים. 

יש משפחות שיש להן כלב תקופה ארוכה ומשפחות אחרות שמעוניינות כעת לאמץ או לקנות כלב. יש גם מקרים שבהם בני המשפחה כל כך אוהבים את הכלב הנוכחי שהם מעוניינים שיהיו להם שני כלבים בבית ולכן הם מחפשים כלב נוסף. הם בוחנים כמה וכמה גזעים, כלבים בגדלים שונים, עד שהם מוצאים את הכלב שבו הם מתאהבים. כעת נותר להם רק להביט ברשימת שמות של כלבים כדי למצוא את השם המתאים במיוחד לכלב החמוד. בחירת שם אינה עניין של מה בכך, ההורים והילדים קוראים לכלב החדש בשמות שונים כדי לשמוע את הצלילים ואת ההבעות של הכלב ובסופו של דבר הם מחליטים על שם מבריק המתאים לכלב החדש כמו מילקי, במבה, אטלס או כל שם מתאים אחר. 

גידול כלב בדירה 

לכל כלב חדש שמגיע הביתה נדרש זמן להתאקלמות. לכן כאשר מדובר בבית שכבר הותקן בו פרקט עבה ובעל רמת שחיקה גבוהה כדאי לנקוט כמה אמצעי זהירות עד שהכלב יתרגל לבית החדש. לאורך כל התקופה הראשונה חשוב שהוא לא ישהה לבד על הפרקט וזאת כיוון שיש חשש שהוא ירטיב או ילכלך אותו עם הצרכים שלו. מעבר לכך כדאי להניח עבורו שטיח חם ונעים וגם סלסלה וכך הוא יימצא במקומות הללו ולא באופן ישיר על פרקט הלמינציה.

פרקט פולימרי 

אפשרות נוספת היא רכישה של פרקט פולימרי שהוא מותאם להימצאותם של נוזלים מעת לעת ולכן הוא אידאלי לכלבים. אפשר להתקין אותו לדוגמה ברצועה במרפסת שבה נמצאים האביזרים של הכלב וכך גם אם הוא עושה את צרכיו אין חשש שיקרה משהו לפרקט. 

נוחות מקסימלית של הכלב ובעליו 

אחד היצרנים המומלצים ביותר של פרקטים למנימציה הוא קוויק סטפ הבלגי וזאת לאור העובדה שההתקנה של לוחות העץ היא מאד מהירה. מצמידים שול ימני של אחד מהם לשול השמאלי של הלוח השני וברגע שנשמע קליק החיבור הוא הרמטי. מעבר לכך מדובר בהתקנה מהירה יחסית וללא בלגן וזאת לעומת הדבקת אריחים ברחבי הבית. 

התגובות סגורות

דילוג לתוכן