דשא מלאכותי מחיר

בעת האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא מלאכותי מחיר התגבר ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא מלאכותי מחיר, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר פופולארי ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. כדאי לבחור את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

צפיפות הסיבים של דשא מלאכותי מחיר

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נתון זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לרכוש דשא מלאכותי למיקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, כדאי לקנות דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא המלאכותי אמור לשמש בעיקר לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר לקנות דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא איכותי יותר. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

כמה ארוכים הסיבים

ניתן למצוא דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. חשוב להימנע מדשא מלאכותי מחיר אשר סיביו באורך נמוך מ- 25 מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא מלאכותי בעל סיבים נמוכים פחות עמיד כאשר יושבים או דורכים עליו. מצד שני, חשוב גם לא לרכוש דשא מלאכותי מחיר בעל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים דשא מלאכותי מחיר בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, רצוי להגיע ליצרן ולבחון איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. יש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שכדאי לבחון כאשר בוחרים  דשא מלאכותי מחיר מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

כמה אחריות קיימת למוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא מלאכותי מחיר. מומלץ לקנות דשא מלאכותי כאשר ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. כדאי לבקש בעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

עלות דשא מלאכותי

רכישת דשא מלאכותי מחיר איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אך ישמש את רוכשו לתקופה ארוכה. טווח המחירים של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא מוסג סינטטי בעלות של 25 ₪ למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש מוצר איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

שימושים שונים

כאמור דשא מלאכותי מחיר יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנת דשא מלאכותי מחיר אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן לבצע התקנה של דשא על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור לפני ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בכדי שאפשר יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מלאכותי מחיר לא דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת כן חשוב מעת לעת לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא מלאכותי מחיר אפשר לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, אפשר לרסס את הדשא הסינטטי בחומרים מדברים רגילים. אם צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.