דשא נפוליאון מחיר

בעת האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בישראל. הביקוש ל דשא נפוליאון מחיר גבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ויעיל עבור מגוון צרכים ושימושים. מומלץ לרכוש את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של דשא נפוליאון מחיר

ככול שמשטח דשא נפוליאון מחיר יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נתון זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה לקנות דשא נפוליאון מחיר למיקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, יש לרכוש דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למשטחים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, ניתן להתפשר לקנות דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא איכותי יותר. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

כמה ארוכים הסיבים

ניתן למצוא דגמים בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. מומלץ להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר הסיבים שלו נמוכים מ- 25 מ"מ, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא אשר יש בו סיבים לא גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. לעומת זאת, מומלץ גם להימנע מרכישת דשא נפוליאון מחיר בעל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא נפוליאון מחיר בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בשביל לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, רצוי להגיע ליצרן ולבדוק איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

איכות תהליך היצור

פרמטר נוסף שכדאי לבחון בבחירה של  דשא נפוליאון מחיר מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. ניתן ומומלץ לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. כדאי לבקש בעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

קניית דשא נפוליאון מחיר איכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את בעליו לתקופה ממושכת במיוחד. עלות משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא מוסג סינטטי במחיר של עשרים וחמישה שקלים למטר מרובע ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לקנות דשא איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

דשא מלאכותי יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של דשא נפוליאון מחיר אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור קודם לכן את הצמחיה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא נפוליאון מחיר לא מצריך תחזוקה מרובה. יחד עם זאת החלט רצוי מעת לעת לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות דשא נפוליאון מחיר ניתן להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס אותו בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי ניתן לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.