דשא סינטטי אמריקאי

בעת האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בישראל. הביקוש ל דשא סינטטי אמריקאי עלה ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ומוביל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לקנות את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי אמריקאי

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. נתון זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה לרכוש דשא סינטטי אמריקאי לאזור בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי לקנות דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא הסינטטי אמור לשמש יותר לנוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר לקנות דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא סינטטי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא איכותי יותר. פרמטר זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

כמה ארוכים הסיבים

יש דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא סינטטי אמריקאי אשר בו הסיבים נמוכים מ- 25 מ"מ, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא מלאכותי עם סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. לעומת זאת, מומלץ גם להימנע מרכישת דשא סינטטי אמריקאי בעל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, מומלץ להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. יש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות תהליך היצור

פרמטר נוסף שחשוב לבחון בבחירה של  דשא סינטטי אמריקאי מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

בדומה למוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לקנות דשא סינטטי אמריקאי כאשר ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. כדאי לבקש בזמן הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישה של דשא סינטטי אמריקאי איכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אך ישמש את בעליו לתקופה ארוכה. עלות דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. אפשר לרכוש דשא מלאכותי בעלות של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לרכוש דשא מסוג איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

אופי השימוש

כאמור דשא סינטטי אמריקאי יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנה של דשא סינטטי אמריקאי

התקנה של דשא סינטטי אמריקאי אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים על מנת שיהיה אפשרי להתקין באזור זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא סינטטי אמריקאי אינו מצריך תחזוקה מרובה. יחד עם זאת החלט רצוי פעם כמה זמן לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי אמריקאי ניתן לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס אותו עם חומרי הדברה. אם צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי קיימת אפשרות להיעזר בחומר קוטל צמחיה.