דשא סינטטי באזור השרון

בעת האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בארץ. הצורך ב דשא סינטטי באזור השרון עלה ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי באזור השרון, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר פופולארי ויעיל עבור מגוון צרכים ושימושים. מומלץ לבחור את סוג המוצר אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי באזור השרון

ככול שמשטח דשא סינטטי באזור השרון יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נושא זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם לקנות דשא סינטטי באזור השרון למיקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, כדאי לקנות דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא המלאכותי אמור לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, ניתן להתפשר לקנות דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל של משטח דשא

ככול שדשא סינטטי שוקל יותר, כך סביר שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

אורך הסיבים

ניתן למצוא דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר בו הסיבים קצרים מ- 25 מ"מ, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא מלאכותי עם סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מצד שני, מומלץ גם להימנע מרכישת דשא סינטטי באזור השרון שבו הסיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. על מנת לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, כדאי להגיע ליצרן ולבחון איך נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

פרמטר נוסף שכדאי לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי באזור השרון מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי באזור השרון. כדאי לקנות דשא סינטטי באזור השרון כאשר ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. כדאי לבקש בשעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישת דשא סינטטי באזור השרון איכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את רוכשו לתקופה ארוכה. טווח המחירים של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא מוסג סינטטי במחיר של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש מוצר איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

אופי השימוש

דשא מלאכותי יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנה של דשא סינטטי באזור השרון

התקנת דשא סינטטי באזור השרון אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן לבצע התקנה על משטח בטון או על צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בכדי שניתן יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מסוג סינטטי לא דורש תחזוקה מרובה. לצד זה חשוב כן מעת לעת לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי באזור השרון קיימת אפשרות לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. מומלץ לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, אפשר לרסס את הדשא בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא המלאכותי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.