דשא סינטטי בקריות

בשנים האחרונות התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הביקוש ל דשא סינטטי בקריות עלה ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי בקריות, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. כדאי לקנות את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי בקריות

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. נושא זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם לרכוש דשא סינטטי בקריות לאזור בו צפוי להיות שימוש מוגבר, יש לרכוש דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר לקנות דשא אשר סיביו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. פרמטר זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

כמה ארוכים הסיבים

קיימים דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. כדאי להימנע מדשא סינטטי בקריות אשר הסיבים שלו קצרים מ- עשרים וחמישה מילימטר, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא מלאכותי בעל סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. לעומת זאת, כדאי גם לא לרכוש דשא סינטטי בקריות המכיל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, כדאי להגיע ליצרן ולבחון איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות תהליך היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי בקריות מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

אחריות מוצר

כמו מוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לקנות דשא סינטטי בקריות באם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. כדאי לבקש בשעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של דשא סינטטי בקריות איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה של שנים רבות. מחירו של דשא סינטטי בקריות מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. אפשר לרכוש דשא מוסג סינטטי בעלות של עשרים וחמישה שקלים למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות מוצר איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

שימושים שונים

כאמור דשא סינטטי בקריות יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של דשא סינטטי בקריות אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים על מנת שאפשר יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא סינטטי בקריות כלל אינו דורש תחזוקה מרובה. כמו כן חשוב כן מעת לעת לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי בקריות ניתן לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. כדאי לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, אפשר לרסס את הדשא הסינטטי בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא המלאכותי אפשר להשתמש בחומר קוטל צמחיה.