דשא סינטטי ברוחב 3 מטר

בשנים האחרונות התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הביקוש ל דשא סינטטי ברוחב 3 מטר עלה ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ומוביל עבור מגוון צרכים ושימושים. חשוב לבחור את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי ברוחב 3 מטר

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נושא זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לקנות דשא מלאכותי לאזור בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למקומות בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, ניתן להתפשר לקנות דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך סביר שמדובר בדשא יותר איכותי. פרמטר זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

כמה ארוכים הסיבים

יש דגמים בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. מומלץ להימנע מדשא סינטטי ברוחב 3 מטר אשר סיביו באורך נמוך מ- עשרים וחמישה מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא אשר יש בו סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. מצד שני, מומלץ גם לא לרכוש דשא סינטטי ברוחב 3 מטר בעל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. על מנת לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, מומלץ להגיע ליצרן ולבדוק איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון בודד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

תחושה ומגע

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

איכות תהליך היצור

פרמטר נוסף שחשוב לבחון רגע לפני שרוכשים  דשא סינטטי ברוחב 3 מטר מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

כמו מוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי ברוחב 3 מטר. כדאי לקנות דשא סינטטי ברוחב 3 מטר באם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. כדאי לבקש בעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי ברוחב 3 מטר איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה של שנים רבות. עלות משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מלאכותי במחיר של עשרים שקלים למטר מרובע ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות דשא איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי ברוחב 3 מטר

התקנת דשא סינטטי ברוחב 3 מטר אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי אפשר לבצע התקנה על משטח צמחיה או בטון. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה חייבים לעקור קודם לכן את הצמחיה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין באזור זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מלאכותי אינו מחייב תחזוקה מרובה. כמו כן כן חשוב מידי פעם לנקות אותו בכדי לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי ברוחב 3 מטר קיימת אפשרות לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. חשוב לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא הסינטטי עם חומרי הדברה. אם צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא הסינטטי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.