דשא סינטטי הכי זול בארץ

בעשור האחרון התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בארץ. הצורך ב דשא סינטטי הכי זול בארץ התגבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי הכי זול בארץ, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך אותו למוצר פופולארי ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. כדאי לרכוש את סוג המוצר אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי הכי זול בארץ

ככול שמשטח דשא סינטטי הכי זול בארץ יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. פרט זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם לרכוש דשא מלאכותי למקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, אפשר להתפשר ולרכוש דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא סינטטי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא איכותי יותר. נושא זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

ניתן למצוא דגמים בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. חשוב להימנע מדשא מלאכותי אשר סיביו נמוכים מ- 25 מ"מ, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא אשר יש בו סיבים נמוכים עמיד פחות כאשר דורכים או יושבים עליו. מאידך, מומלץ גם לא לקנות דשא סינטטי הכי זול בארץ שבו הסיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים דשא סינטטי הכי זול בארץ בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בשביל לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, כדאי להגיע ליצרן ולבחון כיצד נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

תהליך יצור דשא מלאכותי

נושא נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  דשא סינטטי הכי זול בארץ מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. מומלץ מאוד לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

רמת האחריות על המוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי הכי זול בארץ. מומלץ לקנות דשא סינטטי הכי זול בארץ כאשר ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי הכי זול בארץ טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ממושכת במיוחד. טווח המחירים של דשא סינטטי הכי זול בארץ מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. ניתן לקנות דשא סינטטי הכי זול בארץ בעלות של עשרים שקלים למטר מרובע ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לקנות מוצר איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

שימושים שונים

כאמור דשא סינטטי הכי זול בארץ יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי הכי זול בארץ

התקנה של דשא סינטטי הכי זול בארץ אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור קודם לכן את הצמחיה ולסלק אבנים בשביל שניתן יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מסוג סינטטי לא מחייב תחזוקה מרובה. לצד זה חשוב כן פעם כמה זמן לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות דשא סינטטי הכי זול בארץ אפשר להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. מומלץ לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, אפשר לרסס את הדשא בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.