דשא סינטטי הכי זול

בשנים האחרונות התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי הכי זול עלה ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי הכי זול, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לרכוש את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי הכי זול

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נתון זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה לקנות דשא מלאכותי לאזור בו צפוי להיות שימוש בהיקף גבוה, מומלץ לקנות דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למשטחים בהם הדשא הסינטטי אמור לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, אפשר להתפשר ולרכוש דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא סינטטי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא יותר איכותי. נושא זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

כמה ארוכים הסיבים

קיימים דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. מומלץ להימנע מדשא סינטטי הכי זול אשר הסיבים שלו באורך נמוך מ- 25 מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא עם סיבים נמוכים פחות עמיד כאשר יושבים או דורכים עליו. לעומת זאת, חשוב גם לא לרכוש דשא סינטטי הכי זול בעל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

גוון הדשא ועיצובו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, מומלץ להגיע ליצרן ולבחון איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. אפשר לקנות דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון בודד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

מגע ותחושה

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות תהליך היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון בבחירה של  דשא סינטטי הכי זול מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

כמה אחריות קיימת למוצר

בדומה למוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. כדאי לקנות דשא מלאכותי אם ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. מומלץ לבקש בזמן הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

כמה עולה דשא מלאכותי

רכישה של דשא סינטטי הכי זול איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה של שנים רבות. טווח המחירים של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מוסג סינטטי במחיר של עשרים וחמישה שקלים למטר מרובע ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש מוצר איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

כאמור דשא סינטטי הכי זול יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

כיצד להתקין דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי הכי זול אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה ניתן לבצע התקנה של דשא על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה ולסלק אבנים על מנת שיהיה אפשרי להתקין באזור זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מלאכותי כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן מידי פעם לנקות אותו על מנת לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי הכי זול קיימת אפשרות לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, רצוי לרסס את הדשא הסינטטי בחומרים מדברים רגילים. אם צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא הסינטטי ניתן לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.