דשא סינטטי התקנה מחיר

בעשור האחרון התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בישראל. הביקוש ל דשא סינטטי התקנה מחיר גבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. חשוב לרכוש את סוג המוצר אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי התקנה מחיר

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נושא זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים להתקין דשא מלאכותי לאזור בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי להתקין דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש יותר לנוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, ניתן להתפשר לקנות דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא סינטטי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נושא זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

כמה ארוכים הסיבים

יש דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. מומלץ להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר סיביו נמוכים מ- 25 מ"מ, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא בעל סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. לעומת זאת, מומלץ גם לא לקנות דשא סינטטי התקנה מחיר שבו הסיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, כדאי להגיע ליצרן ולבדוק איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

שיקול נוסף שכדאי לבחון בבחירה של  דשא סינטטי התקנה מחיר מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

אחריות מוצר

בדומה למוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי התקנה מחיר. כדאי לקנות דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. מומלץ לבקש בזמן הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

רכישת דשא סינטטי התקנה מחיר איכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, מאידך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ממושכת במיוחד. עלות דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא מוסג סינטטי בעלות של עשרים וחמישה שקלים למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש דשא איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

שימושים שונים

כאמור דשא סינטטי התקנה מחיר יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי התקנה מחיר אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי קיימת אפשרות להתקין על משטח בטון או על צמחיה. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את הצמחיה ולסלק אבנים על מנת שאפשר יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

תחזוקה

דשא סינטטי התקנה מחיר כלל אינו מחייב תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן מידי פעם לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות דשא סינטטי התקנה מחיר ניתן לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. כדאי לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא בחומרים מדברים רגילים. אם צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא המלאכותי קיימת אפשרות להיעזר בחומר קוטל צמחיה.