דשא סינטטי חום

בשנים האחרונות התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בארץ. הצורך ב דשא סינטטי חום התגבר ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ויעיל עבור מגוון צרכים ושימושים. מומלץ לרכוש את סוג הדשא אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי חום

ככול שמשטח דשא סינטטי חום יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נושא זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם להתקין דשא סינטטי חום לאזור בו אמור להיות שימוש מוגבר, יש לרכוש דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למקומות בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר להתקין דשא אשר סיביו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נתון זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

יש דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר הסיבים שלו באורך נמוך מ- עשרים וחמישה מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא אשר יש בו סיבים לא גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. מצד שני, חשוב גם להימנע מרכישת דשא סינטטי חום בעל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא סינטטי חום בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בשביל לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, מומלץ להגיע ליצרן ולראות כיצד נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

שיקול נוסף שחשוב לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי חום מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

בדומה למוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי חום. מומלץ לרכוש דשא סינטטי חום אם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. יש לבקש בשעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

רכישת דשא סינטטי חום טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה ממושכת במיוחד. טווח המחירים של דשא סינטטי חום מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא מלאכותי במחיר של 25 ₪ למטר מרובע ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לקנות דשא איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

אופי השימוש

כאמור דשא סינטטי חום יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנה של דשא סינטטי חום

התקנת דשא סינטטי חום אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה קיימת אפשרות לבצע התקנה על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בכדי שאפשר יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מסוג סינטטי כלל אינו מחייב תחזוקה מרובה. כמו כן כן חשוב מידי פעם לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בשביל לנקות דשא סינטטי חום ניתן לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. מומלץ לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, רצוי לרסס אותו עם חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא הסינטטי ניתן להיעזר בחומר קוטל צמחיה.