דשא סינטטי למרפסת מחירים

בעשור האחרון התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא סינטטי למרפסת מחירים התגבר ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. מומלץ לרכוש את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי למרפסת מחירים

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. נתון זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לרכוש דשא סינטטי למרפסת מחירים לאזור בו אמור להיות שימוש משמעותי, מומלץ לקנות דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למקומות בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש יותר לנוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר להתקין דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא יותר איכותי. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

אורך הסיבים

יש דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. כדאי להימנע מדשא סינטטי למרפסת מחירים אשר סיביו קצרים מ- 25 מ"מ, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא מלאכותי אשר יש בו סיבים לא גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. לעומת זאת, חשוב גם לא לרכוש דשא סינטטי למרפסת מחירים בעל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בשביל לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, כדאי להגיע ליצרן ולבחון כיצד נראה הדשא כאשר הוא מותקן לצד חפצים נוספים, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

תחושה ומגע

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

איכות תהליך היצור

פרמטר נוסף שכדאי לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי למרפסת מחירים מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. ניתן ומומלץ לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

כמה אחריות קיימת למוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי למרפסת מחירים. מומלץ לקנות דשא מלאכותי אם ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. מומלץ לבקש בזמן הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי למרפסת מחירים איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, מאידך ישמש את רוכשו לתקופה ממושכת במיוחד. עלות דשא סינטטי למרפסת מחירים מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא סינטטי למרפסת מחירים בעלות של עשרים שקלים למטר מרובע ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לרכוש דשא מסוג איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

שימושים שונים

כאמור דשא סינטטי למרפסת מחירים יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי למרפסת מחירים

התקנה של דשא סינטטי למרפסת מחירים אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה אפשר להתקין על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה ולסלק אבנים בשביל שאפשר יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא סינטטי למרפסת מחירים אינו דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן מעת לעת לנקות אותו בכדי לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי למרפסת מחירים ניתן להשתמש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. מומלץ לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא הסינטטי קיימת אפשרות להשתמש בחומר קוטל צמחיה.