דשא סינטטי למרפסת קטנה

בתקופה האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בארץ. הצורך ב דשא סינטטי למרפסת קטנה גבר ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ומוביל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. כדאי לרכוש את סוג המוצר אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי למרפסת קטנה

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. נתון זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם להתקין דשא מלאכותי לאזור בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ להתקין דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. למשטחים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש יותר לנוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר להתקין דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא איכותי יותר. נושא זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

כמה ארוכים הסיבים

ניתן למצוא דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים לצד דגמים אחרים אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. מומלץ להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר בו הסיבים באורך נמוך מ- 25 מ"מ, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא מלאכותי בעל סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. מצד שני, חשוב גם לא לרכוש דשא סינטטי למרפסת קטנה בעל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא סינטטי למרפסת קטנה בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, רצוי להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שמומלץ לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי למרפסת קטנה מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

כמו מוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. כדאי לקנות דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. יש לבקש בשעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

עלות דשא מלאכותי

רכישת דשא סינטטי למרפסת קטנה טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, אך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ארוכה. מחירו של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. ניתן לקנות דשא סינטטי למרפסת קטנה בעלות של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש מוצר איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

אופי השימוש

דשא סינטטי למרפסת קטנה יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

כיצד להתקין דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי למרפסת קטנה אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי אפשר להתקין על משטח צמחיה או בטון. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים בשביל שניתן יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מלאכותי כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. יחד עם זאת כן חשוב מידי פעם לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי למרפסת קטנה אפשר לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. כדאי לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, רצוי לרסס את הדשא הסינטטי עם חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי ניתן להשתמש בחומר קוטל צמחיה.