דשא סינטטי מבצע

בשנים האחרונות התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי מבצע עלה ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי מבצע, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ומוביל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. כדאי לבחור את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי מבצע

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נושא זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לקנות דשא מלאכותי למיקום בו צפוי להיות שימוש בהיקף גבוה, מומלץ להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למקומות בהם הדשא הסינטטי אמור לשמש בעיקר לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר ולרכוש דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא סינטטי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא איכותי יותר. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

כמה ארוכים הסיבים

יש דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר להם סיבים גבוהים. חשוב להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר סיביו נמוכים מ- 25 מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. משטח דשא אשר יש בו סיבים שאינם גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. לעומת זאת, כדאי גם להימנע מרכישת דשא סינטטי מבצע המכיל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

גוון הדשא ועיצובו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בשביל לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, רצוי להגיע ליצרן ולבחון את מראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. יש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות תהליך היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי מבצע מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

רמת האחריות על המוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. כדאי לבקש בזמן הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישה של דשא סינטטי מבצע איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, אך ישמש את בעליו לתקופה ממושכת במיוחד. עלות דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא מוסג סינטטי במחיר של 25 ₪ למטר מרובע ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לקנות דשא איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנה של דשא סינטטי מבצע

התקנה של דשא סינטטי מבצע אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי אפשר לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור טרום ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שאפשר יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מלאכותי כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. כמו כן כן חשוב פעם כמה זמן לנקות אותו על מנת לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. על מנת לנקות דשא סינטטי מבצע אפשר להשתמש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. חשוב לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר להיעזר בחומר קוטל צמחיה.