דשא סינטטי מומלץ למרפסת

בשנים האחרונות התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא סינטטי מומלץ למרפסת עלה ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי מומלץ למרפסת, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ומוביל עבור מגוון צרכים ושימושים. חשוב לקנות את סוג הדשא אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי מומלץ למרפסת

ככול שמשטח דשא סינטטי מומלץ למרפסת יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נתון זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לקנות דשא מלאכותי למקום בו אמור להיות שימוש משמעותי, מומלץ לרכוש דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למשטחים בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, ניתן להתפשר להתקין דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך סביר שמדובר בדשא איכותי יותר. נושא זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

אורך הסיבים

יש דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. חשוב להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר הסיבים שלו קצרים מ- 25 מ"מ, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא מלאכותי עם סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מצד שני, כדאי גם לא לרכוש דשא סינטטי מומלץ למרפסת בעל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא סינטטי מומלץ למרפסת בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בשביל לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, מומלץ להגיע ליצרן ולבחון איך נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

פרמטר נוסף שמומלץ לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי מומלץ למרפסת מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

כמה אחריות קיימת למוצר

כמו מוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. מומלץ לרכוש דשא סינטטי מומלץ למרפסת באם ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. מומלץ לבקש בזמן הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של דשא סינטטי מומלץ למרפסת טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אך ישמש את רוכשו לתקופה ממושכת במיוחד. מחירו של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא מוסג סינטטי בעלות של עשרים שקלים למ"ר ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לרכוש דשא מסוג איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

שימושים שונים

כאמור דשא סינטטי מומלץ למרפסת יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי מומלץ למרפסת

התקנת דשא סינטטי מומלץ למרפסת אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי אפשר לבצע התקנה על משטח צמחיה או בטון. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה ולסלק אבנים בשביל שאפשר יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מלאכותי כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. כמו כן כן חשוב מידי פעם לנקות אותו בשביל לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי מומלץ למרפסת קיימת אפשרות לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. כדאי לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, רצוי לרסס את הדשא בעזרת חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא המלאכותי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.