דשא סינטטי מחיר התקנה

בתקופה האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בישראל. הביקוש ל דשא סינטטי מחיר התקנה גבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי מחיר התקנה, ואין צורך להשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לבחור את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי מחיר התקנה

ככול שמשטח דשא סינטטי מחיר התקנה יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נושא זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לקנות דשא מלאכותי לאזור בו צפוי להיות שימוש מוגבר, יש לקנות דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למקומות בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, אפשר להתפשר ולרכוש דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא איכותי יותר. נושא זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

יש דגמים בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים אחרים אשר להם סיבים גבוהים. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר סיביו באורך נמוך מ- עשרים וחמישה מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא מלאכותי עם סיבים נמוכים פחות עמיד כאשר יושבים או דורכים עליו. מאידך, כדאי גם לא לקנות דשא סינטטי מחיר התקנה שבו הסיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, כדאי להגיע ליצרן ולבחון את מראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

שיקול נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  דשא סינטטי מחיר התקנה מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

בדומה למוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לרכוש דשא סינטטי מחיר התקנה אם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

רכישה של דשא סינטטי מחיר התקנה טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, מאידך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ממושכת במיוחד. טווח המחירים של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. אפשר לרכוש דשא מלאכותי במחיר של עשרים שקלים למ"ר ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש דשא מסוג איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

כאמור דשא סינטטי מחיר התקנה יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי מחיר התקנה אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי אפשר לבצע התקנה על משטח בטון או על צמחיה. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה מומלץ לעקור טרום ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שאפשר יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מסוג סינטטי כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. כמו כן כן חשוב פעם כמה זמן לנקות אותו בכדי לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות דשא סינטטי מחיר התקנה אפשר להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, אפשר לרסס אותו עם חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא הסינטטי קיימת אפשרות להיעזר בחומר קוטל צמחיה.