דשא סינטטי על גג

בתקופה האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי על גג גבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי על גג, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ומוביל עבור מגוון צרכים ושימושים. כדאי לרכוש את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי על גג

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נתון זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לקנות דשא סינטטי על גג לאזור בו אמור להיות שימוש משמעותי, יש להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש יותר לנוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר לקנות דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא יותר איכותי. פרמטר זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

אורך הסיבים

יש דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. חשוב להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר הסיבים שלו באורך נמוך מ- 25 מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא בעל סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים או יושבים עליו. מצד שני, מומלץ גם להימנע מרכישת דשא סינטטי על גג שבו הסיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בשביל לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, כדאי להגיע ליצרן ולראות את מראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

מגע ותחושה

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

איכות חומרי היצור

נושא נוסף שחשוב לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי על גג מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

אחריות מוצר

כמו מוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. כדאי לקנות דשא סינטטי על גג באם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. כדאי לבקש בזמן הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי על גג איכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה ממושכת במיוחד. מחירו של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. אפשר לרכוש דשא מוסג סינטטי בעלות של עשרים וחמישה שקלים למ"ר ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לקנות דשא איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של דשא סינטטי על גג אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי קיימת אפשרות לבצע התקנה על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור קודם לכן את הצמחיה ולסלק אבנים על מנת שאפשר יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מסוג סינטטי לא מצריך תחזוקה מרובה. כמו כן חשוב כן מידי פעם לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי על גג אפשר להשתמש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. מומלץ לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס את הדשא עם חומרי הדברה. אם צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא הסינטטי קיימת אפשרות להיעזר בחומר קוטל צמחיה.