דשא סינטטי עפולה

בעשור האחרון התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בארץ. הצורך ב דשא סינטטי עפולה התגבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי עפולה, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ומוביל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לרכוש את סוג המוצר אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי עפולה

ככול שמשטח דשא סינטטי עפולה יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נושא זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה לקנות דשא סינטטי עפולה למקום בו אמור להיות שימוש משמעותי, יש להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למקומות בהם הדשא הסינטטי אמור לשמש יותר לנוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, ניתן להתפשר ולרכוש דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא יותר איכותי. נתון זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

קיימים דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. חשוב להימנע מדשא סינטטי עפולה אשר סיביו נמוכים מ- 25 מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. משטח דשא עם סיבים נמוכים עמיד פחות כאשר דורכים או יושבים עליו. מאידך, חשוב גם לא לקנות דשא סינטטי עפולה שבו הסיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

גוון הדשא ועיצובו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בשביל לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, מומלץ להגיע ליצרן ולבדוק כיצד נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

מגע ותחושה

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

פרמטר נוסף שחשוב לבחון רגע לפני שרוכשים  דשא סינטטי עפולה מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לקנות דשא סינטטי עפולה אם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. כדאי לבקש בזמן הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישת דשא סינטטי עפולה איכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, מאידך ישמש את בעליו לתקופה ארוכה. עלות דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. ניתן לקנות דשא מלאכותי במחיר של עשרים שקלים למטר מרובע ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש דשא מסוג איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

דשא סינטטי עפולה יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי עפולה

התקנת דשא סינטטי עפולה אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי אפשר לבצע התקנה על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור לפני ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שניתן יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא סינטטי עפולה כלל אינו מחייב תחזוקה מרובה. יחד עם זאת כן חשוב פעם כמה זמן לנקות אותו על מנת לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. על מנת לנקות דשא סינטטי עפולה אפשר לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, אפשר לרסס אותו עם חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי ניתן לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.