דשא סינטטי פרדס חנה

בעשור האחרון התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא סינטטי פרדס חנה התגבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי פרדס חנה, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ומוביל עבור מגוון צרכים ושימושים. חשוב לבחור את סוג המוצר אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי פרדס חנה

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נתון זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם לרכוש דשא סינטטי פרדס חנה למקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ להתקין דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. למשטחים בהם הדשא הסינטטי אמור לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, ניתן להתפשר להתקין דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא יותר איכותי. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

כמה ארוכים הסיבים

קיימים דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים ויש דגמים אחרים אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. מומלץ להימנע מדשא סינטטי פרדס חנה אשר בו הסיבים נמוכים מ- עשרים וחמישה מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא מלאכותי בעל סיבים נמוכים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מאידך, מומלץ גם לא לקנות דשא סינטטי פרדס חנה המכיל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא סינטטי פרדס חנה בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בשביל לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, רצוי להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות תהליך היצור

נושא נוסף שכדאי לבחון בבחירה של  דשא סינטטי פרדס חנה מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. ניתן ומומלץ לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

בדומה למוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי אם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. מומלץ לבקש בשעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של דשא סינטטי פרדס חנה איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה ארוכה. טווח המחירים של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מוסג סינטטי בעלות של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לקנות דשא איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

דשא סינטטי פרדס חנה יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של דשא סינטטי פרדס חנה אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי קיימת אפשרות לבצע התקנה על משטח צמחיה או בטון. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור לפני ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים על מנת שניתן יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מסוג סינטטי אינו דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת כן חשוב מידי פעם לנקות אותו בכדי לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי פרדס חנה אפשר לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. מומלץ לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, רצוי לרסס את הדשא הסינטטי עם חומרי הדברה. אם צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא המלאכותי אפשר להשתמש בחומר קוטל צמחיה.