דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון

בתקופה האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון התגבר ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. חשוב לבחור את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נושא זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה להתקין דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון למיקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, כדאי לרכוש דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למשטחים בהם הדשא המלאכותי אמור לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, ניתן להתפשר לקנות דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא יותר איכותי. נושא זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

אורך הסיבים

יש דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר הסיבים שלו באורך נמוך מ- 25 מילימטר, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. משטח דשא אשר יש בו סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. לעומת זאת, חשוב גם לא לקנות דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון בעל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בכדי לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, רצוי להגיע ליצרן ולבדוק איך נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

נושא נוסף שמומלץ לבחון רגע לפני שרוכשים  דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון. מומלץ לקנות דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בזמן הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

קניית דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אך ישמש את בעליו לתקופה של שנים רבות. עלות דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מלאכותי בעלות של עשרים וחמישה שקלים למטר מרובע ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לקנות דשא מסוג איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

כאמור דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון

התקנה של דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי אפשר לבצע התקנה על משטח בטון או על צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור לפני ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים על מנת שיהיה אפשרי להתקין באזור זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון אינו מחייב תחזוקה מרובה. לצד זה חשוב כן פעם כמה זמן לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי פשוט ירוק נפוליאון אפשר לעשות שימוש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. כדאי לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, אפשר לרסס אותו עם חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא הסינטטי קיימת אפשרות להשתמש בחומר קוטל צמחיה.