דשא סינטטי פתח תקווה

בתקופה האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בארץ. הצורך ב דשא סינטטי פתח תקווה עלה ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. חשוב לרכוש את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי פתח תקווה

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נתון זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לרכוש דשא מלאכותי לאזור בו צפוי להיות שימוש בהיקף גבוה, יש לרכוש דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למשטחים בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש יותר לנוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, ניתן להתפשר לקנות דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. פרמטר זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

קיימים דגמים בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. מומלץ להימנע מדשא מלאכותי אשר בו הסיבים קצרים מ- 25 מ"מ, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא מלאכותי בעל סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. לעומת זאת, כדאי גם לא לרכוש דשא סינטטי פתח תקווה שבו הסיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

עיצוב הדשא וצבעו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בכדי לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, רצוי להגיע ליצרן ולראות כיצד נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

פרמטר נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  דשא סינטטי פתח תקווה מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי פתח תקווה. מומלץ לרכוש דשא סינטטי פתח תקווה באם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. כדאי לבקש בזמן הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

כמה עולה דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי פתח תקווה איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את רוכשו לתקופה ממושכת במיוחד. טווח המחירים של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא סינטטי פתח תקווה במחיר של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש דשא איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

שימושים שונים

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

כיצד להתקין דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי פתח תקווה אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על צמחיה. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה חייבים לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין על שטח זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא סינטטי פתח תקווה אינו מחייב תחזוקה מרובה. יחד עם זאת כן חשוב מידי פעם לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בכדי לנקות דשא סינטטי פתח תקווה אפשר להשתמש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. חשוב לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא בחומרים מדברים רגילים. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר להשתמש בחומר קוטל צמחיה.