דשא סינטטי צהוב

בתקופה האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בישראל. הביקוש ל דשא סינטטי צהוב עלה ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ומוביל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. חשוב לרכוש את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי צהוב

ככול שמשטח דשא סינטטי צהוב יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. פרט זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לרכוש דשא מלאכותי למקום בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, מומלץ לקנות דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. למקומות בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר לקנות דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא סינטטי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

כמה ארוכים הסיבים

קיימים דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים לצד דגמים אחרים אשר להם סיבים גבוהים. חשוב להימנע מדשא מלאכותי אשר הסיבים שלו קצרים מ- עשרים וחמישה מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא מלאכותי בעל סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. לעומת זאת, חשוב גם לא לרכוש דשא סינטטי צהוב שבו הסיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

גוון הדשא ועיצובו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בכדי לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, רצוי להגיע ליצרן ולבדוק איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

נושא נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  דשא סינטטי צהוב מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. כדאי לקנות דשא סינטטי צהוב באם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. יש לבקש בזמן הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

כמה עולה דשא מלאכותי

רכישת דשא סינטטי צהוב טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ממושכת במיוחד. עלות דשא סינטטי צהוב מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא סינטטי צהוב בעלות של 25 ₪ למטר מרובע ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות דשא איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

דשא סינטטי צהוב יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנה של דשא סינטטי צהוב

התקנת דשא סינטטי צהוב אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי קיימת אפשרות להתקין על משטח בטון או על צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור לפני ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים על מנת שניתן יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מלאכותי אינו מצריך תחזוקה מרובה. כמו כן כן חשוב פעם כמה זמן לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בשביל לנקות דשא סינטטי צהוב אפשר לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. כדאי לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא המלאכותי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.