דשא סינטטי צומת סגולה

בעשור האחרון התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא סינטטי צומת סגולה עלה ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך אותו למוצר פופולארי ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. כדאי לבחור את סוג המוצר אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי צומת סגולה

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נושא זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לרכוש דשא סינטטי צומת סגולה לאזור בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ לקנות דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, אפשר להתפשר ולרכוש דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא יותר איכותי. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

יש דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. מומלץ להימנע מדשא סינטטי צומת סגולה אשר הסיבים שלו נמוכים מ- 25 מילימטר, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא אשר יש בו סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מאידך, חשוב גם לא לקנות דשא סינטטי צומת סגולה שבו הסיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא סינטטי צומת סגולה בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. על מנת לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, רצוי להגיע ליצרן ולראות את מראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון בודד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון בבחירה של  דשא סינטטי צומת סגולה מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

רמת האחריות על המוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. כדאי לבקש בעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

עלות דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי צומת סגולה איכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה של שנים רבות. טווח המחירים של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. אפשר לרכוש דשא סינטטי צומת סגולה בעלות של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לרכוש מוצר איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

שימושים שונים

דשא מלאכותי יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

כיצד להתקין דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי צומת סגולה אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי אפשר לבצע התקנה על משטח בטון או על צמחיה. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים בשביל שאפשר יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מסוג סינטטי אינו דורש תחזוקה מרובה. כמו כן חשוב כן מעת לעת לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בכדי לנקות דשא סינטטי צומת סגולה אפשר לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. כדאי לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, אפשר לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר להשתמש בחומר קוטל צמחיה.