דשא סינטטי קיסר

בשנים האחרונות התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בארץ. הצורך ב דשא סינטטי קיסר גבר ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך אותו למוצר פופולארי ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לקנות את סוג המוצר אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי קיסר

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. פרט זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים להתקין דשא סינטטי קיסר למקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ להתקין דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למקומות בהם הדשא המלאכותי אמור לשמש לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר ולרכוש דשא אשר סיביו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא סינטטי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא איכותי יותר. נושא זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

יש דגמים בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. כדאי להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר בו הסיבים באורך נמוך מ- 25 מ"מ, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא מלאכותי בעל סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. מאידך, כדאי גם להימנע מרכישת דשא סינטטי קיסר בעל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

גוון הדשא ועיצובו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא סינטטי קיסר בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בכדי לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, מומלץ להגיע ליצרן ולבחון איך נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

תהליך יצור דשא מלאכותי

שיקול נוסף שחשוב לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי קיסר מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

רמת האחריות על המוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי קיסר. כדאי לקנות דשא סינטטי קיסר אם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של דשא סינטטי קיסר טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה ארוכה. מחירו של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא סינטטי קיסר בעלות של עשרים וחמישה שקלים למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש מוצר איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

שימושים שונים

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי קיסר

התקנה של דשא סינטטי קיסר אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן להתקין על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור טרום ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שניתן יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא סינטטי קיסר אינו מחייב תחזוקה מרובה. כמו כן כן חשוב מעת לעת לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי קיסר ניתן להשתמש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. חשוב לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, רצוי לרסס את הדשא בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.