דשא סינטטי ראשון לציון

בעת האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא סינטטי ראשון לציון עלה ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ומוביל עבור מגוון צרכים ושימושים. חשוב לבחור את סוג המוצר אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי ראשון לציון

ככול שמשטח דשא סינטטי ראשון לציון יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נושא זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לקנות דשא סינטטי ראשון לציון למיקום בו צפוי להיות שימוש משמעותי, כדאי להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למקומות בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, ניתן להתפשר לקנות דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. פרמטר זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

אורך הסיבים

יש דגמים בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. מומלץ להימנע מדשא מלאכותי אשר בו הסיבים נמוכים מ- 25 מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. משטח דשא עם סיבים לא גבוהים פחות עמיד כאשר יושבים או דורכים עליו. מאידך, חשוב גם להימנע מרכישת דשא סינטטי ראשון לציון שבו הסיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בכדי לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, כדאי להגיע ליצרן ולבחון כיצד נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. אפשר לקנות דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון בודד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

מגע ותחושה

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

תהליך יצור דשא מלאכותי

שיקול נוסף שמומלץ לבחון רגע לפני שרוכשים  דשא סינטטי ראשון לציון מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לקנות דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

עלות דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי ראשון לציון טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את רוכשו לתקופה ממושכת במיוחד. טווח המחירים של דשא סינטטי ראשון לציון מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא סינטטי ראשון לציון במחיר של 25 ₪ למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש דשא איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

כאמור דשא סינטטי ראשון לציון יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

כיצד להתקין דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי ראשון לציון אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה אפשר לבצע התקנה על משטח בטון או על משטח צמחיה. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה מומלץ לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים על מנת שניתן יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא סינטטי ראשון לציון אינו מחייב תחזוקה מרובה. כמו כן כן חשוב מעת לעת לנקות אותו בכדי לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי ראשון לציון ניתן להשתמש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. כדאי לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס את הדשא בעזרת חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי ניתן לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.