דשא סינטטי רוחב 5 מטר

בעת האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא סינטטי רוחב 5 מטר גבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי רוחב 5 מטר, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך אותו למוצר מבוקש ומוביל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. כדאי לבחור את סוג המוצר אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי רוחב 5 מטר

ככול שמשטח דשא סינטטי רוחב 5 מטר יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נתון זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לקנות דשא מלאכותי למקום בו אמור להיות שימוש מוגבר, יש להתקין דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. למקומות בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, ניתן להתפשר ולרכוש דשא אשר סיביו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נושא זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

כמה ארוכים הסיבים

יש דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים לצד דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר הסיבים שלו באורך נמוך מ- עשרים וחמישה מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא מלאכותי עם סיבים לא גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. מצד שני, חשוב גם לא לקנות דשא סינטטי רוחב 5 מטר המכיל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בכדי לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, כדאי להגיע ליצרן ולבחון איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון בודד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

מגע ותחושה

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות תהליך היצור

פרמטר נוסף שמומלץ לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי רוחב 5 מטר מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. ניתן ומומלץ לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

כמו מוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי רוחב 5 מטר. כדאי לקנות דשא סינטטי רוחב 5 מטר כאשר ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בשעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של דשא סינטטי רוחב 5 מטר טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה של שנים רבות. טווח המחירים של דשא סינטטי רוחב 5 מטר מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא מלאכותי במחיר של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש מוצר איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

דשא סינטטי רוחב 5 מטר יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של דשא סינטטי רוחב 5 מטר אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה אפשר להתקין על משטח צמחיה או בטון. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה מומלץ לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים על מנת שיהיה אפשרי להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מסוג סינטטי אינו דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן מידי פעם לנקות אותו בשביל לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי רוחב 5 מטר ניתן להשתמש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. חשוב לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא בעזרת חומרי הדברה. אם צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא המלאכותי אפשר להיעזר בחומר קוטל צמחיה.