דשא סינטטי רמלה

בשנים האחרונות התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי רמלה עלה ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ומוביל עבור מגוון צרכים ושימושים. כדאי לבחור את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי רמלה

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. נתון זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לרכוש דשא סינטטי רמלה לאזור בו אמור להיות שימוש מוגבר, כדאי להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למקומות בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר להתקין דשא אשר סיביו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא איכותי יותר. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

כמה ארוכים הסיבים

קיימים דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים לצד דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא סינטטי רמלה אשר הסיבים שלו קצרים מ- 25 מ"מ, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא בעל סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים או יושבים עליו. מצד שני, כדאי גם לא לרכוש דשא סינטטי רמלה המכיל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, כדאי להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא כאשר הוא מותקן לצד חפצים נוספים, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון בודד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

תחושה ומגע

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

שיקול נוסף שחשוב לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי רמלה מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. כדאי ביותר לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

רמת האחריות על המוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי רמלה. מומלץ לקנות דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. יש לבקש בזמן הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של דשא סינטטי רמלה טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את בעליו לתקופה של שנים רבות. מחירו של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. ניתן לקנות דשא סינטטי רמלה בעלות של עשרים שקלים למטר מרובע ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לרכוש דשא איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

אופי השימוש

דשא סינטטי רמלה יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של דשא סינטטי רמלה אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי קיימת אפשרות להתקין על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור טרום ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין באזור זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מסוג סינטטי לא דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת החלט רצוי מידי פעם לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בשביל לנקות דשא סינטטי רמלה אפשר להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא עם חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי ניתן להשתמש בחומר קוטל צמחיה.