דשא סינטטי רמת השרון

בשנים האחרונות התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא סינטטי רמת השרון עלה ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי רמת השרון, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ומוביל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. מומלץ לרכוש את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי רמת השרון

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. נושא זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לקנות דשא סינטטי רמת השרון למיקום בו אמור להיות שימוש משמעותי, יש לקנות דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למשטחים בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש יותר לנוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, ניתן להתפשר לקנות דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל של משטח דשא

ככול שדשא סינטטי שוקל יותר, כך סביר שמדובר בדשא יותר איכותי. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

יש דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר להם סיבים גבוהים. מומלץ להימנע מדשא סינטטי רמת השרון אשר סיביו קצרים מ- 25 מילימטר, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא בעל סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. מאידך, חשוב גם לא לרכוש דשא סינטטי רמת השרון בעל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא סינטטי רמת השרון בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בכדי לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, רצוי להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא כאשר הוא מותקן לצד חפצים נוספים, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. יש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון בודד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

שיקול נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  דשא סינטטי רמת השרון מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי רמת השרון. כדאי לקנות דשא סינטטי רמת השרון כאשר ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. יש לבקש בשעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי רמת השרון איכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה של שנים רבות. מחירו של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא מלאכותי במחיר של 25 ₪ למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לרכוש דשא איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

אופי השימוש

דשא סינטטי רמת השרון יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי רמת השרון

התקנה של דשא סינטטי רמת השרון אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור לפני ההתקנה את הצמחיה ולסלק אבנים בשביל שניתן יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מסוג סינטטי לא מחייב תחזוקה מרובה. כמו כן חשוב כן מעת לעת לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. על מנת לנקות דשא סינטטי רמת השרון קיימת אפשרות לעשות שימוש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. חשוב לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס אותו עם חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא הסינטטי ניתן לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.