דשא סינטטי תוצרת בלגיה

בשנים האחרונות התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בארץ. הצורך ב דשא סינטטי תוצרת בלגיה התגבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ומוביל עבור מגוון צרכים ושימושים. כדאי לבחור את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי תוצרת בלגיה

ככול שמשטח דשא סינטטי תוצרת בלגיה יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נתון זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לקנות דשא מלאכותי למיקום בו אמור להיות שימוש משמעותי, כדאי לקנות דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. לאזורים בהם הדשא המלאכותי אמור לשמש יותר לנוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, ניתן להתפשר להתקין דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא יותר איכותי. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

קיימים דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר להם סיבים גבוהים. חשוב להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר הסיבים שלו נמוכים מ- 25 מ"מ, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. משטח דשא אשר יש בו סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. מצד שני, כדאי גם לא לקנות דשא סינטטי תוצרת בלגיה בעל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, מומלץ להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא כאשר הוא מותקן לצד חפצים נוספים, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. אפשר לקנות דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

פרמטר נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  דשא סינטטי תוצרת בלגיה מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. מומלץ מאוד לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

כמה אחריות קיימת למוצר

בדומה למוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי תוצרת בלגיה. כדאי לקנות דשא סינטטי תוצרת בלגיה כאשר ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. יש לבקש בעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של דשא סינטטי תוצרת בלגיה טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה של שנים רבות. מחירו של דשא סינטטי תוצרת בלגיה מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. אפשר לרכוש דשא סינטטי תוצרת בלגיה בעלות של 25 ₪ למטר מרובע ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש דשא איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

אופי השימוש

כאמור דשא סינטטי תוצרת בלגיה יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי תוצרת בלגיה

התקנת דשא סינטטי תוצרת בלגיה אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי ניתן להתקין על משטח בטון או על צמחיה. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה יש לעקור לפני ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים על מנת שיהיה אפשרי להתקין באזור זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מלאכותי כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן מעת לעת לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי תוצרת בלגיה קיימת אפשרות להשתמש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. כדאי לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, רצוי לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. אם צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא הסינטטי קיימת אפשרות להשתמש בחומר קוטל צמחיה.