דשא סינטטי תוצרת הולנד

בתקופה האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי תוצרת הולנד עלה ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לבחור את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי תוצרת הולנד

ככול שמשטח דשא סינטטי תוצרת הולנד יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נתון זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה לקנות דשא מלאכותי למקום בו צפוי להיות שימוש משמעותי, כדאי לרכוש דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, ניתן להתפשר להתקין דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל המשטח

ככול שדשא סינטטי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא יותר איכותי. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

ניתן למצוא דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים לצד דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. כדאי להימנע מדשא סינטטי תוצרת הולנד אשר הסיבים שלו באורך נמוך מ- 25 מ"מ, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. משטח דשא עם סיבים לא גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. מאידך, מומלץ גם להימנע מרכישת דשא סינטטי תוצרת הולנד בעל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

גוון הדשא ועיצובו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים דשא סינטטי תוצרת הולנד בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. על מנת לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, רצוי להגיע ליצרן ולבדוק את מראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

שיקול נוסף שמומלץ לבחון רגע לפני שרוכשים  דשא סינטטי תוצרת הולנד מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

רמת האחריות על המוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. כדאי לקנות דשא מלאכותי אם ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. כדאי לבקש בעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישה של דשא סינטטי תוצרת הולנד טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה של שנים רבות. טווח המחירים של דשא סינטטי תוצרת הולנד מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מוסג סינטטי בעלות של 25 ₪ למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש דשא מסוג איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

דשא סינטטי תוצרת הולנד יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי תוצרת הולנד

התקנת דשא סינטטי תוצרת הולנד אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור לפני ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים על מנת שאפשר יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מלאכותי לא מצריך תחזוקה מרובה. לצד זה כן חשוב מידי פעם לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות דשא סינטטי תוצרת הולנד קיימת אפשרות להשתמש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. חשוב לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.