דשא סינטטי תוצרת ישראל

בתקופה האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי תוצרת ישראל עלה ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי תוצרת ישראל, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא המלאכותי למוצר פופולארי ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. חשוב לרכוש את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי תוצרת ישראל

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נתון זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה להתקין דשא סינטטי תוצרת ישראל למקום בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי להתקין דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למקומות בהם הדשא המלאכותי אמור לשמש יותר לנוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, ניתן להתפשר ולרכוש דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל המשטח

ככול שדשא סינטטי שוקל יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא איכותי יותר. פרמטר זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

אורך הסיבים

ניתן למצוא דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים לצד דגמים אחרים אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר בו הסיבים קצרים מ- 25 מ"מ, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. משטח דשא עם סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מצד שני, כדאי גם להימנע מרכישת דשא סינטטי תוצרת ישראל בעל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

גוון הדשא ועיצובו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא סינטטי תוצרת ישראל בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בשביל לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, רצוי להגיע ליצרן ולבדוק איך נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

נושא נוסף שחשוב לבחון בבחירה של  דשא סינטטי תוצרת ישראל מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. כדאי לקנות דשא סינטטי תוצרת ישראל כאשר ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. יש לבקש בשעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

קניית דשא סינטטי תוצרת ישראל טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את רוכשו לתקופה ארוכה. מחירו של דשא סינטטי תוצרת ישראל מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא מלאכותי בעלות של עשרים וחמישה שקלים למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות מוצר איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

כיצד להתקין דשא מלאכותי

התקנה של דשא סינטטי תוצרת ישראל אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה ניתן לבצע התקנה על משטח צמחיה או בטון. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה חייבים לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין במקום זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מלאכותי לא מחייב תחזוקה מרובה. לצד זה חשוב כן מידי פעם לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בכדי לנקות דשא סינטטי תוצרת ישראל ניתן לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. כדאי לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, אפשר לרסס את הדשא הסינטטי בחומרים מדברים רגילים. אם צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי אפשר להשתמש בחומר קוטל צמחיה.