דשא סינטטי 10 ממ

בעת האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בארץ. הצורך ב דשא סינטטי 10 ממ עלה ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי 10 ממ, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. מומלץ לבחור את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי 10 ממ

ככול שמשטח דשא סינטטי 10 ממ יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נושא זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם להתקין דשא מלאכותי לאזור בו צפוי להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי לקנות דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למשטחים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, ניתן להתפשר להתקין דשא אשר סיביו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא איכותי יותר. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

כמה ארוכים הסיבים

קיימים דגמים בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. חשוב להימנע מדשא סינטטי 10 ממ אשר סיביו באורך נמוך מ- 25 מילימטר, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא מלאכותי עם סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים או יושבים עליו. מאידך, מומלץ גם לא לרכוש דשא סינטטי 10 ממ שבו הסיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

גוון הדשא ועיצובו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא סינטטי 10 ממ בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בכדי לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, מומלץ להגיע ליצרן ולראות כיצד נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. אפשר לקנות דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

תחושה ומגע

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

תהליך יצור דשא מלאכותי

פרמטר נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  דשא סינטטי 10 ממ מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

אחריות מוצר

בדומה למוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לקנות דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. יש לבקש בעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישה של דשא סינטטי 10 ממ איכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את בעליו לתקופה ממושכת במיוחד. עלות משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא מלאכותי בעלות של 25 ₪ למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לרכוש דשא מסוג איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

אופי השימוש

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי 10 ממ אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי קיימת אפשרות להתקין על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור לפני ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין במקום זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מלאכותי כלל אינו דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת כן חשוב פעם כמה זמן לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות דשא סינטטי 10 ממ אפשר להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, רצוי לרסס את הדשא בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר להשתמש בחומר קוטל צמחיה.