דשא סינטטי 10 מ מ

בתקופה האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי 10 מ מ התגבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר פופולארי ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. מומלץ לרכוש את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי 10 מ מ

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. פרט זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה להתקין דשא מלאכותי למקום בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי לרכוש דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. לאזורים בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, אפשר להתפשר ולרכוש דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא איכותי יותר. פרמטר זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

אורך הסיבים

קיימים דגמים בהם גובה סיבים נמוכים לצד דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר הסיבים שלו נמוכים מ- עשרים וחמישה מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא בעל סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. מאידך, מומלץ גם להימנע מרכישת דשא סינטטי 10 מ מ בעל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

גוון הדשא ועיצובו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא סינטטי 10 מ מ בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בכדי לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, מומלץ להגיע ליצרן ולבדוק כיצד נראה הדשא כאשר הוא מותקן לצד חפצים נוספים, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. אפשר לקנות דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון בודד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

מגע ותחושה

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

איכות חומרי היצור

נושא נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  דשא סינטטי 10 מ מ מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. כדאי ביותר לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

רמת האחריות על המוצר

בדומה למוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על דשא סינטטי 10 מ מ. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. כדאי לבקש בזמן הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של דשא סינטטי 10 מ מ טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ארוכה. עלות משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא סינטטי 10 מ מ במחיר של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לרכוש מוצר איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

דשא סינטטי 10 מ מ יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי 10 מ מ

התקנת דשא סינטטי 10 מ מ אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי אפשר להתקין על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים על מנת שאפשר יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

תחזוקה

דשא סינטטי 10 מ מ כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. כמו כן כן חשוב פעם כמה זמן לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי 10 מ מ ניתן להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. אם צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא המלאכותי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.