דשא סינטטי 10 שנים אחריות

בתקופה האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי 10 שנים אחריות עלה ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי 10 שנים אחריות, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ומוביל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לבחור את סוג הדשא אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי 10 שנים אחריות

ככול שמשטח דשא סינטטי 10 שנים אחריות יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. פרט זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לרכוש דשא סינטטי 10 שנים אחריות למיקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ לרכוש דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למקומות בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר להתקין דשא אשר הסיבים שלו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא איכותי יותר. נושא זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

כמה ארוכים הסיבים

קיימים דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר סיביו קצרים מ- 25 מ"מ, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא בעל סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. לעומת זאת, כדאי גם להימנע מרכישת דשא סינטטי 10 שנים אחריות המכיל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים דשא סינטטי 10 שנים אחריות בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בכדי לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, כדאי להגיע ליצרן ולראות את מראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. יש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות תהליך היצור

נושא נוסף שחשוב לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי 10 שנים אחריות מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

בדומה למוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. כדאי לקנות דשא מלאכותי כאשר ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי 10 שנים אחריות טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את רוכשו לתקופה ממושכת במיוחד. טווח המחירים של דשא סינטטי 10 שנים אחריות מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא מלאכותי בעלות של 25 ₪ למ"ר ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לקנות מוצר איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

אופי השימוש

דשא סינטטי 10 שנים אחריות יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי 10 שנים אחריות אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים בשביל שאפשר יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מסוג סינטטי אינו דורש תחזוקה מרובה. לצד זה כן חשוב פעם כמה זמן לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בשביל לנקות דשא סינטטי 10 שנים אחריות ניתן להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. כדאי לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר להיעזר בחומר קוטל צמחיה.