דשא סינטטי 25 ממ

בשנים האחרונות התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא סינטטי 25 ממ גבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי 25 ממ, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ויעיל עבור מגוון צרכים ושימושים. חשוב לרכוש את סוג הדשא אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי 25 ממ

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נתון זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים להתקין דשא מלאכותי למקום בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, יש לקנות דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למשטחים בהם הדשא הסינטטי אמור לשמש לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר לקנות דשא אשר סיביו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא סינטטי שוקל יותר, כך סביר שמדובר בדשא יותר איכותי. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

כמה ארוכים הסיבים

יש דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים אחרים אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר בו הסיבים קצרים מ- 25 מ"מ, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא עם סיבים שאינם גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. מצד שני, חשוב גם לא לרכוש דשא סינטטי 25 ממ בעל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

גוון הדשא ועיצובו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בכדי לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, כדאי להגיע ליצרן ולבחון כיצד נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

תחושה ומגע

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

איכות חומרי היצור

פרמטר נוסף שכדאי לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי 25 ממ מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. ניתן ומומלץ לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

כמה אחריות קיימת למוצר

כמו מוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. כדאי לקנות דשא מלאכותי אם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. כדאי לבקש בעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישת דשא סינטטי 25 ממ איכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, מאידך ישמש את בעליו לתקופה ארוכה. עלות דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא סינטטי 25 ממ בעלות של עשרים וחמישה שקלים למטר מרובע ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לקנות דשא מסוג איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

אופי השימוש

דשא סינטטי 25 ממ יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

כיצד להתקין דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי 25 ממ אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי ניתן להתקין על משטח בטון או על צמחיה. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה חייבים לעקור לפני ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בשביל שיהיה אפשרי להתקין באזור זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא סינטטי 25 ממ לא מחייב תחזוקה מרובה. יחד עם זאת החלט רצוי מידי פעם לנקות אותו על מנת לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בכדי לנקות דשא סינטטי 25 ממ אפשר לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. מומלץ לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר להשתמש בחומר קוטל צמחיה.