דשא סינטטי 3 צבעים

בתקופה האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בישראל. הביקוש ל דשא סינטטי 3 צבעים גבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. חשוב לרכוש את סוג המוצר אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של דשא סינטטי 3 צבעים

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. פרט זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה לקנות דשא סינטטי 3 צבעים למקום בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, יש להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למקומות בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש יותר לנוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר ולרכוש דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך סביר שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. פרמטר זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

אורך הסיבים

ניתן למצוא דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים לצד דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. מומלץ להימנע מדשא סינטטי 3 צבעים אשר סיביו באורך נמוך מ- עשרים וחמישה מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא עם סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. מצד שני, חשוב גם לא לרכוש דשא סינטטי 3 צבעים בעל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

גוון הדשא ועיצובו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא סינטטי 3 צבעים בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, רצוי להגיע ליצרן ולראות את מראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

תחושה ומגע

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון בבחירה של  דשא סינטטי 3 צבעים מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. ניתן ומומלץ לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. מומלץ לרכוש דשא סינטטי 3 צבעים כאשר ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישת דשא סינטטי 3 צבעים איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את רוכשו לתקופה ארוכה. מחירו של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא מלאכותי בעלות של עשרים וחמישה שקלים למטר מרובע ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש מוצר איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי 3 צבעים

התקנת דשא סינטטי 3 צבעים אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי אפשר לבצע התקנה של דשא על משטח צמחיה או בטון. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה חייבים לעקור קודם לכן את הצמחיה כולה ולסלק אבנים על מנת שיהיה אפשרי להתקין על שטח זה את הדשא.

תחזוקה

דשא סינטטי 3 צבעים כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. יחד עם זאת החלט רצוי מעת לעת לנקות אותו על מנת לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי 3 צבעים קיימת אפשרות לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. מומלץ לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, אפשר לרסס את הדשא הסינטטי עם חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי ניתן להשתמש בחומר קוטל צמחיה.