דשא סינטטי 35 ממ

בשנים האחרונות התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי 35 ממ גבר ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי 35 ממ, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לקנות את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי 35 ממ

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. פרט זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם להתקין דשא מלאכותי למקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, כדאי להתקין דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, ניתן להתפשר להתקין דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

אורך הסיבים

קיימים דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים אחרים אשר להם סיבים גבוהים. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר הסיבים שלו קצרים מ- 25 מ"מ, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא בעל סיבים לא גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. לעומת זאת, חשוב גם להימנע מרכישת דשא סינטטי 35 ממ בעל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בשביל לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, כדאי להגיע ליצרן ולבדוק איך נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. יש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שכדאי לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי 35 ממ מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

רמת האחריות על המוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. מומלץ לרכוש דשא סינטטי 35 ממ כאשר ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. כדאי לבקש בשעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

קניית דשא סינטטי 35 ממ איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה של שנים רבות. טווח המחירים של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא מוסג סינטטי בעלות של עשרים וחמישה שקלים למטר מרובע ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לקנות דשא איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

שימושים שונים

דשא סינטטי 35 ממ יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי 35 ממ

התקנת דשא סינטטי 35 ממ אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה ניתן לבצע התקנה של דשא על משטח צמחיה או בטון. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור טרום ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שאפשר יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא סינטטי 35 ממ לא מצריך תחזוקה מרובה. לצד זה כן חשוב פעם כמה זמן לנקות אותו על מנת לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי 35 ממ ניתן לעשות שימוש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. כדאי לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס אותו עם חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי ניתן להשתמש בחומר קוטל צמחיה.