דשא סינטטי 4 מטר רוחב

בעת האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בארץ. הביקוש ל דשא סינטטי 4 מטר רוחב התגבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי 4 מטר רוחב, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר פופולארי ויעיל עבור מגוון צרכים ושימושים. חשוב לקנות את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי 4 מטר רוחב

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נושא זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לרכוש דשא מלאכותי לאזור בו אמור להיות שימוש מוגבר, יש לרכוש דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. למקומות בהם הדשא המלאכותי אמור לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר לקנות דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא איכותי יותר. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

יש דגמים בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים אחרים אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. מומלץ להימנע מדשא מלאכותי אשר בו הסיבים נמוכים מ- 25 מ"מ, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא בעל סיבים נמוכים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מצד שני, מומלץ גם לא לרכוש דשא סינטטי 4 מטר רוחב המכיל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, רצוי להגיע ליצרן ולבחון את מראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

תהליך יצור דשא מלאכותי

נושא נוסף שכדאי לבחון כאשר בוחרים  דשא סינטטי 4 מטר רוחב מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. מומלץ מאוד לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

כמו מוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. כדאי לקנות דשא סינטטי 4 מטר רוחב אם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. כדאי לבקש בעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישה של דשא סינטטי 4 מטר רוחב איכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ממושכת במיוחד. עלות משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. ניתן לקנות דשא סינטטי 4 מטר רוחב בעלות של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לקנות דשא מסוג איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

אופי השימוש

כאמור דשא סינטטי 4 מטר רוחב יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של דשא סינטטי 4 מטר רוחב

התקנת דשא סינטטי 4 מטר רוחב אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן להתקין על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בשביל שאפשר יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מסוג סינטטי אינו מצריך תחזוקה מרובה. יחד עם זאת כן חשוב מעת לעת לנקות אותו בכדי לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בשביל לנקות דשא סינטטי 4 מטר רוחב קיימת אפשרות להשתמש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. כדאי לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, רצוי לרסס אותו בחומרים מדברים רגילים. אם צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא המלאכותי אפשר להיעזר בחומר קוטל צמחיה.