דשא סינטטי 4 צבעים

בעשור האחרון התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי 4 צבעים עלה ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי 4 צבעים, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך אותו למוצר מבוקש ומוביל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לקנות את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בדשא סינטטי 4 צבעים

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. פרט זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם לקנות דשא סינטטי 4 צבעים למיקום בו אמור להיות שימוש מוגבר, יש לרכוש דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא המלאכותי אמור לשמש לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, אפשר להתפשר לקנות דשא אשר סיביו פחות צפופים

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

כמה ארוכים הסיבים

ניתן למצוא דגמים בהם גובה סיבים נמוכים לצד דגמים אחרים אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא סינטטי 4 צבעים אשר הסיבים שלו באורך נמוך מ- 25 מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. משטח דשא בעל סיבים לא גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. מצד שני, חשוב גם לא לרכוש דשא סינטטי 4 צבעים המכיל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

גוון הדשא ועיצובו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בשביל לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, כדאי להגיע ליצרן ולבדוק כיצד נראה הדשא כאשר הוא מותקן לצד חפצים נוספים, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון בודד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

תחושה ומגע

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

פרמטר נוסף שחשוב לבחון רגע לפני שרוכשים  דשא סינטטי 4 צבעים מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. ניתן ומומלץ לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

כמו מוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. כדאי לקנות דשא מלאכותי אם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישת דשא סינטטי 4 צבעים טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את רוכשו לתקופה של שנים רבות. טווח המחירים של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. ניתן למצוא דשא סינטטי 4 צבעים במחיר של עשרים וחמישה שקלים למטר מרובע ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש דשא מסוג איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

אופי השימוש

דשא סינטטי 4 צבעים יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנת דשא סינטטי 4 צבעים אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה ניתן לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור טרום ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בשביל שניתן יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מלאכותי אינו דורש תחזוקה מרובה. לצד זה החלט רצוי פעם כמה זמן לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות דשא סינטטי 4 צבעים אפשר להשתמש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. כדאי לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.