דשא סינטטי 6 ממ

בעשור האחרון התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בישראל. הצורך ב דשא סינטטי 6 ממ גבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לדשא סינטטי 6 ממ, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר פופולארי ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. מומלץ לקנות את סוג הדשא אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של דשא סינטטי 6 ממ

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. פרט זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם לקנות דשא סינטטי 6 ממ לאזור בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ לרכוש דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר להתקין דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נושא זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

אורך הסיבים

ניתן למצוא דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים ויש דגמים אחרים אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. חשוב להימנע מדשא מלאכותי אשר הסיבים שלו קצרים מ- עשרים וחמישה מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא מלאכותי בעל סיבים נמוכים פחות עמיד כאשר דורכים עליו. לעומת זאת, כדאי גם להימנע מרכישת דשא סינטטי 6 ממ שבו הסיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, רצוי להגיע ליצרן ולבחון איך נראה הדשא כאשר הוא מותקן לצד חפצים נוספים, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. אפשר לקנות דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

פרמטר נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  דשא סינטטי 6 ממ מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. מומלץ מאוד לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

רמת האחריות על המוצר

כמו מוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי כאשר ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישת דשא סינטטי 6 ממ טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ארוכה. עלות משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא סינטטי 6 ממ בעלות של 25 ₪ למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות דשא מסוג איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

שימושים שונים

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של דשא סינטטי 6 ממ אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן להתקין על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את הצמחיה ולסלק אבנים בשביל שניתן יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מסוג סינטטי אינו דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן מעת לעת לנקות אותו בכדי לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות דשא סינטטי 6 ממ קיימת אפשרות להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. מומלץ לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס את הדשא הסינטטי עם חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי ניתן להשתמש בחומר קוטל צמחיה.