הדבקת דשא סינטטי

בעשור האחרון התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בישראל. הצורך ב הדבקת דשא סינטטי גבר ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לבחור את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

צפיפות הסיבים של הדבקת דשא סינטטי

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. פרט זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים להתקין הדבקת דשא סינטטי למיקום בו צפוי להיות שימוש משמעותי, מומלץ לרכוש דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למקומות בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש יותר לנוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, אפשר להתפשר לקנות דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נושא זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

ניתן למצוא דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. חשוב להימנע מהדבקת דשא סינטטי אשר הסיבים שלו באורך נמוך מ- 25 מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. משטח דשא אשר יש בו סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מצד שני, מומלץ גם להימנע מרכישת הדבקת דשא סינטטי בעל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים הדבקת דשא סינטטי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בשביל לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, כדאי להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. אפשר לקנות דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שכדאי לבחון רגע לפני שרוכשים  הדבקת דשא סינטטי מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על הדבקת דשא סינטטי. כדאי לקנות דשא מלאכותי כאשר ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בזמן הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישת הדבקת דשא סינטטי טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה של שנים רבות. עלות הדבקת דשא סינטטי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מלאכותי בעלות של עשרים שקלים למטר מרובע ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לרכוש מוצר איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

הדבקת דשא סינטטי יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של הדבקת דשא סינטטי אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על צמחיה. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה מומלץ לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין באזור זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מסוג סינטטי לא דורש תחזוקה מרובה. לצד זה החלט רצוי פעם כמה זמן לנקות אותו בשביל לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בכדי לנקות הדבקת דשא סינטטי אפשר לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. מומלץ לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס את הדשא בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.